Portal ma 28,656,839 unikalnych wizyt

21/10/2017 14:57
Bez przekłamania w Poznaniu
Bez punktów z Poznania wrócili dziś piłkarze puławskiej Wisły. Tym razem ekipa Ryszarda Wieczorka przegrała z liderem tabeli Wartą Poznań 3;1. W porównaniu do spotkania z Olimpią Elbląg trener Wieczorek dokonał jednej zmiany w składzie Dumy Powiśla. Do składu wrócił pauzujący za kartki Arkadiusz Maksymiuk a na ławce usiadł Dawid Pożak.
Od samego początku spotkania ton rywalizacji na stadionie przy ulicy Drogi Dębińskiej nadawali wiślacy. W 12 minucie ekipa Dumy Powiśla mogła objąć prowadzenie, na bramkę Adriana Lisa uderzał Jakub Poznański, jednak uderzył zbyt lekko i piłkę bez problemu złapał bramkarz gospodarzy. Kilka sekund później okazję bramkową miał Irakli Meskhia, ale i on uderzył zbyt lekko czym nie sprawił wielkich problemów Lisowi. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Bartosza Kieliby, który jednak w dobrym stylu obronił Sebastian Madejski.
W 20 minucie przed szansą na bramkę stanął Jakub Smektała,który otrzymał bardzo dobre podanie wzdłuż linii piątego metra od Irakliego Meskhii. Niestety pomocnik naszego klubu trafił jedynie w ofiarnie interweniującego obrońcę z Poznania. Cztery minuty później kolejny raz groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy po uderzeniu głową Piotra Żemły. Niestety i tym razem futbolówka jak zaczarowana minęła bramkę poznaniaków.
Co gorsza w 25 minucie gry było już 1:0 dla podopiecznych Petra Nemeca. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Adriana Szynki głową przedłużył Przemysław Kita i piłka ku rozpaczy puławian wylądowała w siatce.
Dziesięć minut później kolejny raz na bramkę gospodarzy uderzał Meskhia, ale i tym razem Adrian Lis nie miał kłopotów z obroną uderzenia pomocnika Dumy Powiśla. Co gorsza w końcówce tej odsłony gry Meskhia zobaczył najpierw żółtą a potem bezpośrednią czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie wobec arbitra spotkania Pana Tomasza Biała z Drezdenka i podopieczni Ryszarda Wieczorka całą drugą odsłonę spotkania musieli radzić sobie w liczebnym osłabieniu.
W 59 minucie gry ekipa z Poznania mogła prowadzić 2:0. Na bramkę Sebastiana Madejskiego uderzał Adrian Szynka z jego uderzeniem poradził sobie golkiper Wisły, ale do futbolówki dopadł Przemysław Kita, który pokonał bramkarza Wisły. Na szczęście dla puławian w momencie strzału Kita znajdował się na pozycji spalonej i arbiter gola nie uznał.
Minutę później na bramkę gospodarzy uderzał Kacper Szymankiewicz, któremu zabrakło niewiele aby pokonać bramkarza Warty. Ta sztuka udała się w 66 minucie Niklasowi Zulciakowi, który wykorzystał niepewne wybicie piłki po strzale Roberta Hirsza przez Adriana Lisa i wpakował piłkę do siatki. Niestety chwilę później ekipa z Poznania znowu objęła prowadzenie. Niezbyt pewne piąstkowanie Madejskiego wykorzystał Bartosz Kielbia, który wpakował piłkę do siatki. W 81 minucie wiślaków dobił rezerwowy Łukasz Spławski, który wykorzystał zangażowanie naszych zawodników w atak i po dokładnym dograniu z bliska pokonał Sebastiana Madejskiego. Mimo prób do ostatniego gwizdka sędziego puławianom nie udało się odmienić losów spotkania i z Poznania wrócili bez punktów.
Teraz ekipa Dumy Powiśla rozegra dwa spotkania na swoim stadionie. 28 października o 16:00 z GKS-em Bełchatów i 4 listopada szlagier z Radomiakiem.

Warta Poznań : Wisła Puławy 3:1 ( 1:0)
Kita 25, Kielbica 78, Spławski 81 - Zulciak 66

Warta Lis- Dejewski, Kieliba , Fiedosiewicz ( 71 Spławski ) ,Żmijewski ( 56 Chopcia) Szynka ( 79 Przybyła ) Jasiński, Marciniak, Kita, Cierpka (86 Kalupa), Wypych

Wisła Madejski - Żemło- Poznański, Sedlewski ( 46 Murawski ) Sulkowski ( 80 Pożak) Szymankiewicz ( 89 ,Żelisko ) Maksymiuk, Smektała ( 80 Darmochwał ) Zulciak, Meskhia, Hirsz.

Żółte kartki Dejewski, Żmijewski ( Warta Poznań )- Żemło, Poznański, Sulkowski, Meskhia ( Wisła)

Czerwona kartka Irakli Meskhia ( Wisła, 45 minuta za niesportowe zachowanie wobec arbitra)