LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 27,203,757 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
06/07/2007 12:50
Pozwólcie nam być!!!
Publicystyka
Wielu z nas zastanawia się w tym momencie co się dzieje w klubie i dlaczego wszystko owiane jest dziwną mgiełką tajemnicy. Tak jakby negocjacje nad przyszłością klubu odbywały się między George Bushem a Władimirem Putinem r11; choć naszym zdaniem negocjacje na temat Tarczy Rakietowej są o wiele bardziej jawne niż te pomiędzy klubem a głównym sponsorem Zakładami Azotowymi.
Wielu z nas zastanawia się w tym momencie co się dzieje w klubie i dlaczego wszystko owiane jest dziwną mgiełką tajemnicy. Tak jakby negocjacje nad przyszłością klubu odbywały się między George Bushem a Władimirem Putinem r11; choć naszym zdaniem negocjacje na temat Tarczy Rakietowej są o wiele bardziej jawne niż te pomiędzy klubem a głównym sponsorem Zakładami Azotowymi.

My jako administratorzy tej strony czujemy się nieco niezręcznie, bo już kilka razy spotkaliśmy się z zarzutami, że szkodzimy klubowi pisząc otwarcie o niektórych sprawach a przecież serwis nasz powstał tylko po to by klubowi służyć. Tworząc www.wislapulawy.pl nie spodziewaliśmy się jednak w jakich warunkach przyjdzie nam działać.

Przejdźmy jednak do problemów negocjacji: przed obecnym sezonem Zakłady Azotowe postawiły klubowi warunek: awans do wyższej klasy rozgrywkowej i zmiany w Zarządzie klubu są nieodzowne dla jego dalszego finansowania przez firmę ZA Puławy SA.

Piłkarze grali, przyszedł nowy (stary) trener o bogatym doświadczeniu i znakomitym warsztacie i wszyscy zaczęli się łudzić, że coś się zmienia w Wiśle Puławy. Trener i piłkarze naprawdę się postarali- w pięknym stylu na kilka kolejek przed końcem wywalczyli awans. Pierwszy warunek został spełniony.

Następnie w klubie zapanowała zbiorowa amnezja i wszyscy zapomnieli, że niedobór lecytyny szkodzi w biznesie i wraz z nowym projektem finansowym przedstawiono starego Prezesa Andrzeja Burka. Kiedy napisaliśmy o tym wydarzeniu r11; i o fakcie, że finansowanie przez Zakłady Azotowe jest jedyną nadzieją na przetrwanie w IV lidze i awans po reorganizacji do III Ligi r11; w Azotach zawrzało. Prezes Lewicki nie śledząc zbytnio naszej witryny nie wiedział, że jesteśmy stroną kibiców zarzucił klubowi szantaż. Potem poszło jak po sznurku. rPoproszonor1; nas byśmy owe informacje wycofali z witryny ( jak miło, że czytają nas ważni ludzie na Azotach). Prezes Lewicki zażądał zmian w Zarządzie klubu.

Oczywiście winę za kryzys ponosi klub a nie strona i kibice albowiem to klub przedstawił rna azotachr1; Prezesa na kolejną kadencję. Klub i jego przedstawiciele fantazjowali nadal. Przedstawiono kolejne kandydatury Prezesów - Andrzeja Świderskiego nie zaakceptowano ten honorowo w ogóle zrezygnował uczestnictwa w Zarządzie i już w klubie go nie ma. No cóż na placu boju zostało trzech w Zarządzie( no bo jak tu mianować prezesa spoza własnego bagna???) Wiesław Olszak, Andrzej Burek i Witold Sętowski. Nieśmiało przebąkiwano coś o Mariuszu Świderskim jako kandydacie, lecz oficjalnie go nie przedstawiono. Wobec popuszczenia wodzy fantazji całkowicie zaprezentowano kandydaturę Witolda Sętowskiego r11; wraz z Andrzejem Burkiem w składzie Zarządu.

No troszkę nam klubowi działacze pofantazjowali, niestety narazili interesy klubu z niemym błaganiem rpozwólcie nam byćr1; proponowali coraz to bardziej chore scenariusze- aby tylko utrzymać się na powierzchni. Wyprowadziło to decydentów z Zakładów Azotowych z równowagi. Krzysztof Lewicki rumył ręcer1; i wyznaczył pełnomocnika, który sprawy postawił dość jasno i nader niekorzystnie dla klubu. Pieniądze będą, lecz nie są to sumy przekraczające nakłady ubiegłoroczne. Co wprost oznacza spadek z ligi. Paradoksalnie dając tyle samo ZA Puławy utrzyma obecne Status Quo i niewiele się zmieni.

Zapadł klasyczny pat którego nie wiemy czy da się rozwiązać. Jest tu szerokie pole do popisu przede wszystkim dla władz klubu, które muszą przedstawić plan reform. Problemem nie jest przecież Prezes r11; on wyznacza ogólną politykę klubu, reprezentuje go na zewnątrz. Zamiast skupiania się na funkcji Prezesa ( a wiadomo, że musi to być osoba z zewnątrz) skupmy się na funkcji managera. Osoby, która na pełnym etacie zajmowałaby się interesami klubu, miałaby zdolności i doświadczenie w negocjacjach i pozyskiwaniu środków budżetowych dla naszego kochanego klubu.

Niestety w klubie panuje powszechna opinia, że te sprawy można załatwić po godzinach rza darmor1; . Za darmo załatwiono nam już V ligę no i co opłacało się za darmo? Brakuje świeżej krwi w klubie i koncepcji rozwiązywania problemów a także wizji klubu. Powstaje wiele pomysłów ale żaden nie jest doprowadzony do końca zamiast tego pojawia się kolejny pomysł. Ponadto wszystkie informacje trzeba wydzierać i też pewności niema czy śą to informacje prawdziwe - okazało się, że często jesteśmy wręcz dezinformowani.

Wczoraj w czwartek 5 lipca w Puławach odbyło się Walne Zebranie Akcjonariuszy Zakładów Azotowych Puławy. Na nim przedstawiono wyniki finansowe spółki plany inwestycyjne i ogólną wizję firmy. Przed zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012 nikt nie myśli poważnie o Wiśle Puławy. Dlaczego? Odpowiedzcie sobie samir30;

Ciąg dalszy nastąpir30;r30;r30;r30;r30;r30;r30;r30;r30;r30;
more komentarze (8)
Komentarze
#1 | prlk dnia 06/07/2007 17:29 napisał:
T jeszcze Antoniego Ptaka brakuje nam tu ;d
#2 | kimi dnia 06/07/2007 19:31 napisał:
Chyba jest jeszcze szansa? Moim zdaniem Jerzy Krawczyk powinien objać stanowisko prezesa. Pogoniłby tych wszystkich "działaczy",dobrał odpowiednch ludzi i może wtedy zaczełoby grac? Tylko czy on tego by chciał? Moim zdaniem to ostatnia deska ratunku dla klubu.Może czyta tą stronkę ,przeczyta mój komentarz i przemysli moją podpowiedz?Smile
#3 | karbonara dnia 06/07/2007 20:13 napisał:
redaktorze kopia, zawodowy tekst-a wszystkim którzy za nic mają dobro Wisły na pochybel !!!
#4 | okeqw dnia 07/07/2007 05:18 napisał:
tematem rozmów W.Putina i G.W.Busha nie jest jak napisaliście we wstępie tego tekstu tarcza rakietowa, tylko tarcza antyrakietowa, a to duża różnica.
#5 | AniaE dnia 09/07/2007 09:46 napisał:
czyli dzisiaj o 11 znowu zebranie Walnego ZA. ciekawe co uchwalą
#6 | ali dnia 09/07/2007 12:40 napisał:
To znaczy że dalej nikt nic nie wie???
#7 | AniaE dnia 10/07/2007 14:39 napisał:
następny zlot w ZA 24 lipca godzina 11.00, może nastepną przerwę uchwaląSmile
#8 | Piotrek dnia 12/07/2007 18:23 napisał:
Morfeuszu czy to krok do zmiany zarządu sekcji i klubu??? Mam nadzieje ze tak bo jesli tak to jest szansa na uratowanie pilki nożnej w Puławach
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Nie znaleziono podobnych newsów.
OSTATNIE KOMENTARZE:
Czy Ty zawsze musisz być na nie? Pamiętam osta...
Nie lepiej zagrac z takim np. Motorem niż drugi...
GallAnonim , co masz do LZS Iskra Samoklęski? W...
Gallu, zawodnicy będą przychodzić dopóki Zakład...
Bez podniety, jak odejdzie Pawlak, to do Wisły ...
Bez podniety. Zawodnik, który na poziomie II li...
R. Turek chyba też już zabrał zabawki https://k...
Gall, jaka loża znawców? Stadko dziadków co prz...
Fajnie fajnie , zaczynamy wymieniać elementy kt...
Chyba coś potrafi skoro Nagelsmann na niego sta...
https://twitter.com/BerganFC/status/16179060414...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim948 komentarzy
MrMargol932 komentarzy
StaryKibol764 komentarzy
sr1960712 komentarzy
star691 komentarzy
Anti Red589 komentarzy
Marcin541 komentarzy
wst432 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 52,148 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 41,309 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 39,742 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 37,639 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 36,541 razy
Smutek w Puławach 36,540 razy
Trener zawieszony! 36,538 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 31,858 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 31,531 razy
Piłkarze apelują o pomoc 31,056 razy