Portal ma 28,737,916 unikalnych wizyt

15/03/2014 18:03
Wiślacy lepsi od Stali
Drugą wiosenną wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po mądrej i niezłej grze podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali dziś Stal Stalowa Wola 2:0, dzięki czemu awansowali na 6 miejsce w ligowej tabeli.
Dzisiejszy mecz był inauguracją wiosny na stadionie w Puławach. Niestety jak na złość nad Polską nastąpiło załamanie pogody i na niebie zamiast pięknego słońca mieliśmy wiele chmur z których to padało raz lżej raz mocniej. Taka pogoda niestety nie sprzyjała przychodzeniu na stadion, efektem czego było tylko ponad 300 kibiców Dumy Powiśla. Jednak Ci, którzy zostali w domach mogli żałować, bowiem w dzisiejszym spotkaniu nie brakowało emocji bramek i wygranej puławskiej Wisły.
Od początku do ataków ruszyli gospodarze. Efekt? W 4 minucie po klepcie Tstvetana Filipowa z Rafałem Wiącek na uderzenie zdecydował się ten drugi, jednak jego uderzenie w dobrym stylu nad bramką przerzucił Tomasz Wietecha. Kolejne minuty to przewaga Wisły. Swoje szanse mieli Paweł Jabkowski czy Szymon Martuś jednak ich strzałom brakowało precyzji. Ekipa Stali skupiona była głównie na czyhanie na kontry,które jednak pewnie kasowała puławska obrona. Co gorsza dla przyjezdnych od 43 minuty musieli grać w osłabionym składzie, bowiem z powodu czerwonej kartki boisko musiał opuścić Sylwester Sikorski. Kartka dla obrońcy Stali była efektem dwóch żółtych kartoników, jednak mimo, że przewinienia były ewidentne decyzja arbitra Pawła Kukli z Krakowa wzbudziła falę niepokoju na ławce Stali. Co ciekawe grając w osłabieniu stalowolanie mogli zdobyć bramkę. W 44 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Wojciech Reiman jednak jego uderzenie z 10 metrów obronił Nazar Penkowec.
Po zmianie stron pierwsi do ataków ruszyli przyjezdni. Najpierw 2 47 minucie uderzał na bramkę Wisły Mateusz Argasiński, jednak zrobił to niecelnie. Chwilę później kolejny raz na bramkę Dumy Powiśla uderzał Wojciech Reiman, ale i tym razem lepszy w tym pojedynku okazał się Penkowec. W 60 minucie bliski zdobycia bramki byli puławianie, jednak uderzenie Pawła Jabkowskiego na róg wybił Tomasz Wietecha. Jednak kilka sekund później był on bezradny przy stale głową Rafała Wiącka, który wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego i skierował piłkę do siatki.
Kolejne minuty to lekka przewaga gości, z której jednak poza rzutami rożnymi nic nie wynikało. Dopiero w 78 minucie na niecelny strzał zdecydował się Tomasz Płonka, jednak kolejny raz piłka minęła słupek bramki Nazara Penkowca.
W 89 minucie spotkania kolejny raz arbiter Paweł Kukla z Krakowa wyciągnął czerwoną kartkę. Tym razem z powodu nadmiaru żółtych kartek wyleciał z boiska Michał Bogacz. Kolejny raz decyzja arbitra z Małopolski nie spodobała się graczom Stali, doszło do przepychanek jednak na szczęście za parę chwil wszystko się uspokoiło i można było grać. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wiślacy postawili przysłowiową kropkę nad i. Z rzutu wolnego z 35 metrów uderzał Wojciech Jakubiec, piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę, jednak dobrze doskoczył do niej wychowanek Dumy Powiśla Konrad Szczotka, który z bliska pokonał Tomasza Wietechę. Gracze gości reklamowali przy tej sytuacji pozycję spaloną, jednak jak pokazała analiza video ramka dla Wisły była zdobyta prawidłowo.
Cieszy kolejna wygrana, i to, że wiślacy mimo różnych problemów pokazali dziś niezłą grę. Co ważne puławianie zagrali dziś na zero z tyłu. Teraz przed ekipą Dumy Powiśla trudny wyjazd do Krakowa, jednak liczymy, że z Suchych Stawów puławianie wrócą także ze zdobyczą punktową.

Wisła Puławy : Stal Stalowa Wola 2:0 ( 0:0)
Wiącek 61, Szczotka 90+3

WisłaPenkowec, Komar ( 46 Budzyński), Pielach, Gawrysiak, Jakubiec, Charzewski ( 51 Pożak ) , Wiącek, Jabkowski, Filipov, Paluch ( 80 Szczotka) , Martuś ( 58 Nowak)

Stal Stalowa WolaWietecha,Czarny, Reiman, Sikorski, Łanucha ( 84 Fabianowski), Bartkiewicz, Sacha ( 46 Sacha), Tur ( 46 Mistrzyk) , Argasiński, Mikołajczak, Bogacz

Żółte kartki Wiącek, Budzyński, Filipov, Nowak, Jakubiec ( Wisła) - Sikorski, Bogacz, Mikołajczak , Wietecha ( Stal Stalowa Wola)

Czerwone kartki Sikorski ( 42 minuta za dwie żółte), Bogacz ( 88 minuta za dwie żółte)