LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 27,203,946 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
13/11/2006 20:33
Puławski sport i sponsorzy
Publicystyka
Puławy to piękne 50 r11; kilkutysięczne miasto na Powiślu, mogące się pochwalić wspaniałą historią. Niegdyś drugi po Warszawie ośrodek polityczny r11; siedziba Familii Czartoryskich. Do tej pory Puławy świecą światłem kaganka edukacji dla okolicznych miejscowości a piękny kompleks parkowy przypomina o dawnej świetności Nowej Aleksandrii.

Puławy to piękne 50 r11; kilkutysięczne miasto na Powiślu, mogące się pochwalić wspaniałą historią. Niegdyś drugi po Warszawie ośrodek polityczny r11; siedziba Familii Czartoryskich. Do tej pory Puławy świecą światłem kaganka edukacji dla okolicznych miejscowości a piękny kompleks parkowy przypomina o dawnej świetności Nowej Aleksandrii.

Jakże życie w naszym mieście byłoby piękne, gdyby oprócz świadectw kultury nasze miasto mogło chwalić się wspaniałym klubem sportowym, który w najpopularniejszym sporcie na świecie (piłce nożnej) sławiłby imię Puław i puławian.

Wisła Puławy to wspaniały klub o długiej historii. Dla wielu czytelników, ( choć wiem, że są czytelnicy, którzy kibicują Wiśle od kilkudziesięciu lat) będzie niespodzianką fakt, że Wisła jest po Lubliniance ( powstałej w 1918 roku) drugim najstarszym klubem na Lubelszczyźnie. Jeszcze 3 lata temu po naszej stronie królowej polskich rzek tylko Legia Warszawa miała więcej sekcji, niż nasza Wisła.

Wielu z nas od lat zadaje sobie pytanie skąd w Puławach 5 liga, przecież mniejsze miasta niż nasze mają nawet pierwszą ligę? Problem tkwi w mentalności ludzi, ale nie piszę tu o mieszkańcach miasta, bo Ci zawsze żywo interesowali się Dumą Powiśla i nie raz wspierali naszych piłkarzy w wielotysięcznym tłumie. Problem tkwi w tym, czym stoimy, czyli w mentalności decydentów Azotów SA.

Azoty kilka lat temu zdecydowały się wspierać wiele klubów i inicjatyw sportowych w regionie. Przypomnijmy tylko kluby, które wspierały Azoty:

- Azoty Puławy
- Górnik Łęczna
- Meblotap Chełm
- AZS AWF Lublin
- KS Wisła Puławy

Prawdę powiedziawszy nie mamy informacji ile pieniędzy Azoty wydały w tych latach na sponsorowanie wyżej wymienionych klubów, ale suma musi zamykać się w kilku milionach złotych. Zachodzi jednak podejrzenie, że pod względem medialnym, rozgłosu i reklamy- pieniądze te zostały wyrzucone w błoto. Bo czymże jest wydawanie pieniędzy na pierwszoligową drużynę z miasta górników-, jeśli nikt oprócz Zarządu Azotów nie wie, że sponsoruje ten klub? Banner Azotów najpierw ze środka powędrował za bramkę po lewej stronie a teraz nie widać go wcale. Klub targany ciągłymi aferami r11; handlem meczami i korupcją zdołał zatrzymać przy sobie sponsora, jakim są Azoty.

Dział marketingu Azotów naprawdę ma sobie więcej do zarzucenia. Dramatycznym niezrozumieniem idei sportu klubowego jest wspieranie efemerydy, jaką jest klub, w którym zmieniają się nazwy częściej niż pory roku. Mam na myśli dawną sekcję piłki ręcznej Wisły Puławy a obecne Azoty Puławy. Ten klub ma za nic kibiców, bo, dla kogo jest klub sportowy, jeżeli nie można obejrzeć meczu Azotów kupując bilet? Tak właśnie jest. Zarządzający tym chylącym się ku upadkowi klubem nie respektują zasady, że kluby sportowe powinny zrzeszać ludzi. Piłka ręczna jest i tak niszowym sportem nie tylko na świecie i w kraju a jeszcze dodatkowo bilety dystrybuowane są jak w czasach okupacji kiełbasa. Ostatnio nawet dano uczestnikom naszywki ( my też chcemy naszywki i plakietkę!!!)

Sport jest dla ludzi i ma za zadanie integrować i dostarczać radości zmęczonym po ciężkiej pracy robotnikom- w Puławach bardzo ciężko spracowanym ludziom o taką rozrywkę. Lecz pamiętajcie, zawsze jest nadzieja, wystarczą 2 lata a możemy mieć 3 ligę, której impakt medialny jest kilkukrotnie większy niż piłka ręczna w Lidze Mistrzów ( patrz dawny Montex Lublin). My akcjonariusze mówimy NIE takiej bezsensownej polityce!!!!

Mamy do was wszystkich apel: zawsze dawajcie świadectwo wierności Wiśle naszej ukochanej Wiśle Puławy a Wasza cierpliwość będzie doceniona i nagrodzona. Bo My z Azotami czy bez jesteśmy i będziemy Dumą Powiśla i kiedy smutny czas 5 ligi minie z dumą będziemy mogli mówić, że my tutaj byliśmy zawszer30;r30;r30;.
more komentarze (27)
Komentarze
#26 | emil dnia 21/11/2006 13:54 napisał:
jak nie wywalą burka z funkcji prezesa czy tez innej jaka pełni to w wiśle nigdy nie będzie lepiej!!!!!!!! OUT
#27 | rybs dnia 13/12/2006 19:33 napisał:
Z Krwczykiem Nadejdą Lepsze Czasy Dla WIsłyCool
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Ile razy gościliśmy na antenie TVP Sport
Mecz z KKS-em 1925 Kalisz w TVP Sport
Miasto podzieliło pieniądze na sport
Mecz z Chojniczanką w TVP Sport
AZOTY Kierunek Sport o Wiśle
Miasto podzieliło pieniądze na sport
Miasto rozdzieliło pieniądze na sport
Miasto rozdzieliło dotacje na sport
Odczarować puławski stadion
Miasto rozdzieliło dotacje na sport
Puławski stadion jednak bezpieczny?
Na puławski stadion wraca doping!!!!!!
OSTATNIE KOMENTARZE:
Czy Ty zawsze musisz być na nie? Pamiętam osta...
Nie lepiej zagrac z takim np. Motorem niż drugi...
GallAnonim , co masz do LZS Iskra Samoklęski? W...
Gallu, zawodnicy będą przychodzić dopóki Zakład...
Bez podniety, jak odejdzie Pawlak, to do Wisły ...
Bez podniety. Zawodnik, który na poziomie II li...
R. Turek chyba też już zabrał zabawki https://k...
Gall, jaka loża znawców? Stadko dziadków co prz...
Fajnie fajnie , zaczynamy wymieniać elementy kt...
Chyba coś potrafi skoro Nagelsmann na niego sta...
https://twitter.com/BerganFC/status/16179060414...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim948 komentarzy
MrMargol932 komentarzy
StaryKibol764 komentarzy
sr1960712 komentarzy
star691 komentarzy
Anti Red589 komentarzy
Marcin541 komentarzy
wst432 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 52,148 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 41,309 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 39,744 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 37,639 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 36,542 razy
Smutek w Puławach 36,540 razy
Trener zawieszony! 36,538 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 31,860 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 31,531 razy
Piłkarze apelują o pomoc 31,056 razy