Portal ma 28,652,412 unikalnych wizyt

06/11/2006 10:27
Sygnał !!! Co !!! 3:0 !!!
klub
Bardzo udanie ze swoimi kibicami pożegnali się piłkarze Wisły, którzy w ostatnim meczu w Puławach w tym roku pewnie pokonali Sygnał Lublin. Wygrana mogła być bardziej okazała ale dobrze w bramce gości świetnie spisywał się mający na koncie występy w puławskiej Wiśle Grzegorz Gajosiński.

FOTORELACJA Z MECZU - zdjęcia zrobił MrMargol

Wisła: Sygnał 3:0 (1:0)
Kamola 13'
Wiśniosz 70', 73'
Wisła: Owczarzak: Burek,Mróz, Pszczoła, Bancerz( 70 Kamiński), Stolarek( 85 Komorek), Abramczyk, Dziosa( 46 Niedziałek), Walendziak( 65 Wisniosz),Kamola
Sygnał: Gajosiński, Zagrodniczek, Walencik, Łyda, Grabias, Załuski, Paszczuk, Grzegorczyk, Pogorzeski (46 Stojak), Grzegorczyk, Kaczmarczyk
Zółte kartki
Mróz (Wisła), Pogorzelski, Załuski, Paszczuk (Sygnał)
Sędziował: Jarosław Trąbka (Lublin)
Widzów: 400

Do dzisiejszego spotkania Wisła przystąpiła w bardzo osłabionym składzie. Za kartki pauzowali Robert Mirosław i Sławomir Skrzypczak a z powodu złamanego nosa w meczu z Motorem zagrać nie mógł także Robert Makarewicz. Z tego powodu szkoleniowiec Dumy Powiśla wprowadził parę zmian w składzie. Pierwszą z nich była gra w lini obrony Krystiana Burka, który zaliczył pierwszy występ w wyjściowym składzie. Do składu powrócił także Michał Walendziak.

Już w pierwszych minutach spotkania Wisła powinna objąć prowadzenie ale podanie do Mateusza Kamoli było za mocne i złapał je bramkarz gości. Jednak co sie odwlecze to nie uciecze i w 13 minucie zmarżnięta publiczność miała powody do radości gdyż po bardzo ładnej kontrze Mariusza Abramczyka i po jego dośrodkowaniu w pole karne piłkę do siatki skierował Mateusz Kamola. W tym momencie prysła cała taktyka podopiecznych Marka Decka, którzy do Puław przyjechali z zamiarem wywalczenia jednego punktu. Od tego czasu goście rozluźnili szyki obronne a wiślacy co chwila posyłali prostopadłe piłki do Kamoli. W tym okresie gry gospodarze mieli dużą przewagę a świadczyć o tym może seria 4 pod rząd rzutów rożnych, które wykonywali nasi gracze. Dużo zamieszania w szeregach obronnych Sygnału siali bardzo aktywni dziś Mateusz Kamola i Michał Walendziak. Ten drugi jak się wydaje w 35 minucie meczu faulowany był przez obronców z Lublina ale arbiter tego spotkania nie zareagował. W 40 minucie swoją szansę na gola mieli goście. Cała akcja zaczęła się od złej pułapki ofsajdowej. Dzięki temu napastnik z Lublina znalazł się sam na sam z Owczarzakiem, jednak nasz golkiper wyszedł z tej sytuacji obronną ręką za co dostał owację od kibiców. Jeszcze przed przerwą Sygnał zagroził drugi raz wiślakom ale żaden z graczy z Lublina w zamieszaniu nie potrafił skierował futobolówki do siatki, aż stała się ona łupem Piotrka. Na tym zakończyły się emocje w pierwszej połowie.

W przerwie kibice, zgodnie ze zwyczajem z ubiegłego meczu z Orłami mieli "przyjemność" słuchać wystąpień wyborczych. Tym razem produkowali się kandydaci na radnych do Rady Miejskiej. Co ciekawie wsród nich znajduje się aż 2 kierowników klubu i spiker prowadzący zawody. Kibice, spoglądali także z coraz większym niepokojem w niebo gdyż w przerwie zaczął sypać gęsty śnieg.

Druga połowa rozpoczęła się w zimowej scenerii. Taka pogoda miała przełożenie na późniejsze wydarzenia na boisku gdyż śnieg topił się a zawodnicy mieli problemy z utrzymaniem równowagi na śliśkim i mokrym boisku. W tej części gry zatakowali zawodnicy gości, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć wyrównującą bramkę. Jednak lublinianie robili to bardzo nieporadnie a Wisła, grała bardzo mądrze z kontry. Dużo zagrożenia z lewej strony boiska robił wprowadzony za Sebastiana Dziosę Przemysław Niedziałek. Jednak do 70 minuty kibice nie zobaczyli w Puławach kolejnej bramki. Wtedy to szkoleniowiec Wisły wporowadził na boisko Damiana Wiśniosza, który jak sie pózniej okazało stał się bohaterem spotkania. W 71 minucie po przepięknej akcji Mateusza Kamoli, który mijał obrońców Sygnału niczym tyczki slalomowe wykorzystał płaskie dośrodkowanie w pole karne i z bliska pokonał Grzegorza Gajosińskiego. Stadion ekspolodował radością. Kibice nie zdążyli nacieszyć sie z 2 bramki dla Wisły gdy kolejną akcję prawą stroną przeprowadził tym razem Mariusz Abramczyk. Ten podobnie jak Kama minął obrońcę i dośrodkował w pole karne gdzie znajdował się popularny Buła, który ładym strzałem w okienko pokonał drugi raz bramkarza gości. Po tej bramce przyjezdni załamali się. Mieli oni co prawda kolejną szansę aby strzelić honorowego gola ale odbitej przez Owczarzaka piłki na pustą bramkę nie potrafił skierować Kaczmarczyk. Wisła także nie potrafiła zdobyć gola gdyż strzały Niedziałka i Kamoli bronił bramkarz gości.

W końcu sędzia zakonćzył to spotkanie i zmarznięci kibice mogli podziękować zawodnikom za całą rundę w ich wykonaniu. Zawodnicy także nie pozostali dłużni bardzo ładnie dziekując najbardziej zagorzałym kibicom, którzy mimo przenikliwego zimna nieustannie dopingowali Dumę Powiśla. Jeszcze długo po stadionie niosły się wspólne okrzyki zawodników i piłkarzy, którzy tym razem stanęli na wysokości zadania inkasując bardzo potrzebne 3 punkty.