Kto zachwycił, a kto najbardziej zawiódł? Co przykuło naszą uwagę w pozytywnym bądź negatywnym sensie? Gdzie działo się najwięcej ciekawego? Oto największych hity i kity tego lata na Lubelszczyźnie.
Kto zachwycił, a kto najbardziej zawiódł? Co przykuło naszą uwagę w pozytywnym bądź negatywnym sensie? Gdzie działo się najwięcej ciekawego? Oto największych hity i kity tego lata na Lubelszczyźnie.
Kity:
Miejsce 3: W Białej znowu to samo
Odrzucanie awansu stało się plagą zespołów bialskiej okręgówki. W tamtym sezonie nie chciały go Victoria Parczew i Grom Kąkolewnica, teraz GLKS Rokitno. Powód? Standardowy - w Białej Podlaskiej nie mają kasy. To zresztą najbiedniejszy piłkarsko region na Lubelszczyźnie.
Miejsce 2: Zamieszanie wokół Motoru
Przejęcie licencji Spartakusa Szarowola przez Motor S.A. nie odbyło się w atmosferze radości i spokoju. Co chwila pojawiały się głosy bojkotujące ten ruch oraz podgrzewające atmosferę. Zupełnie niepotrzebnie były rozpuszczane plotki, że Lesław Kapka (właściciel Spartakusa) chce dodatkowych 300 tysięcy za swoją usługę albo że w nowym Motorze chcą tylko Słowian...
Miejsce 1: Hetmańska agonia
Zamojska szopka trwa już dobry rok, a upadek Hetmana wieszczy się od pięciu-sześciu miesięcy. Historia kilka razy zahaczyła o granice absurdu, a może nawet je przekroczyła. Obecnie praktycznie nikt nic nie wie na temat prszysłości Hetmana. Działacze porzucili swoje "dziecko" na walnym zgromadzeniu i ponownie zrzucili balast na prezydenta Marcina Zamoyskiego. Ten może powołać po raz kolejny kuratora, albo - co bardziej prawdopodobne - wnieść o likwidatora klubu.
Hity:
Miejsce 3: Rewolucje w Puławach i Radzyniu Podlaskim
Wisła i Orlęta Spomlek to bez wątpienia królowie lata transferowego w III i IV lidze. Puławianie wymienili pół składu, pozyskując absolutny top graczy, jeśli chodzi o III ligę: Tomasza Bednaruka, Sebastiana Orzędowskiego i Łukasza Misztala. - Czy będziemy potęgą? Chciałbym, ale spokojnie, pamiętajmy o tym, że w tamtym roku nasz skład też był niezły na papierze, a na boisku różnie bywało - studzi nastroje Andrzej Śliwa, prezes Wisły. Dotychczas trzecioligowi piłkarze wzmocnili natomiast spadkowicza z tej klasy rozgrywkowej, Orlęta Spomlek. Przyjście Marka Piotrowicza i Rafała Borysiuka to prawdziwa lokalna bomba transferowa.
Miejsce 2: Ucieczka spod szubienicy Motoru
Chociaż nieco wyżej zganiliśmy lubelski klub za to, jaki chaos w nim panuje, trzeba także wyróżnić sam fakt uratowania lubelskiej piłki przed śmiercią. Przeforsowanie pomysłu przejęcia licencji od Spartakusa i namówienie miasta do współpracy to wielkie sukcesy spółki akcyjnej z jej prezes, Agnieszką Smreczyńską-Gąbką, na czele.
Miejsce 1: Łęczyńskie parcie na szkło
Czy Górnik w końcu spełni ekstraklasowe ambicje? Kto wie, czy teraz nie jest to jego ostatnia szansa przed tym, zanim wyczerpie się cierpliwość sponsorów... Choć obecny skład łęcznian jest wielką niewiadomą, ich letnie przetasowania należy zaliczyć do hitów. Mirosław Jabłoński zdecydowanie nie próżnował i z wielką uwagą najpierw przejrzał rynek, a potem przetestował gros piłkarzy. Wyselekcjonował z nich grupę najbardziej wartą uwagi, na czele z być może nową gwiazdą pierwszoligowych boisk - Litwinem Eivinasem Zagurskasem.
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.