LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 28,669,618 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
23/06/2010 08:04
Piszą o Wiśle
media
Zmiany w Dumie Powiśla wzbudziły duże zainteresowanie lokalnych mediów. Zapraszamy do przeczytania co piszą lokalne gazety o nowym szkoleniowcu Wisły.

Dlatego we wtorek zarząd "Dumy Powiślar1; zdecydował się podziękować za współpracę trenerowi Jackowi Fiedeniowi. Jego następcą został Mariusz Sawa, szkoleniowiec rezerw Motoru Lublin. Zanosi się też na spore roszady w drużynie z Puław. Na pewno w przyszłym sezonie kibice nie będą oglądać Nazara Lituna, Damiana Pietronia i Michała Stecyszyna. Ten pierwszy przyjął propozycję rozwiązania kontraktu, a umowa drugiego kończy się 30 czerwca. Z kolei Stecyszyn wyjechał już do Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo propozycję odejścia z Wisły otrzymał Daniel Krakiewicz. Ale nie można wykluczyć, że również Wojciech Kępka, Kamil Marciniak, czy Adam Mróz nie zostaną w klubie na przyszłe rozgrywki.
Zmiany w Dumie Powiśla wzbudziły duże zainteresowanie lokalnych mediów. Zapraszamy do przeczytania co piszą lokalne gazety o nowym szkoleniowcu Wisły.

Dlatego we wtorek zarząd "Dumy Powiślar1; zdecydował się podziękować za współpracę trenerowi Jackowi Fiedeniowi. Jego następcą został Mariusz Sawa, szkoleniowiec rezerw Motoru Lublin. Zanosi się też na spore roszady w drużynie z Puław. Na pewno w przyszłym sezonie kibice nie będą oglądać Nazara Lituna, Damiana Pietronia i Michała Stecyszyna. Ten pierwszy przyjął propozycję rozwiązania kontraktu, a umowa drugiego kończy się 30 czerwca. Z kolei Stecyszyn wyjechał już do Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo propozycję odejścia z Wisły otrzymał Daniel Krakiewicz. Ale nie można wykluczyć, że również Wojciech Kępka, Kamil Marciniak, czy Adam Mróz nie zostaną w klubie na przyszłe rozgrywki.

r11; Chcieliśmy coś zmienić w drużynie, bo mieliśmy zdecydowanie większy potencjał, którego jednak nie potrafiliśmy wykorzystać. W wielu meczach nasza gra pozostawiała wiele do życzenia i nawet trener Fiedeń miał do piłkarzy sporo zastrzeżeń. Dlatego postanowiliśmy dać szansę na trenerskiej ławce jakiemuś młodemu wilkowi, który zapracuje na swoje nazwisko. Nie mówię, że nasz poprzedni szkoleniowiec nie spełniał tych warunków, ale po prostu chcieliśmy coś zmienić. Kolejnym krokiem będzie też odmłodzenie drużyny r11; tłumaczy prezes Wisły Andrzej Śliwa. W przyszłym sezonie o miejsce w "Dumie Powiślar1; spokojni mogą być Łukasz Giza, Konrad Nowak i Rafał Dryk. O angaż powalczą też zawodnicy, którzy ostatnią rundę spędzili na wypożyczeniach w innych klubach, czyli Tomasz Dąbała, Mateusz Kamola i Sebastian Dziosa.

r11; Wielu trenerów mówi, że będzie stawiać na młodzież, ale później niewiele z tego wychodzi. Ja jednak zapewniam, że będziemy prowadzić taką politykę. Graczy szukamy wszędzie i pierwsze rozmowy z zawodnikami z trzeciej ligi, a także niższych klas już przeprowadziliśmy. Ale do porozumienia jeszcze daleka droga r11; mówi Mariusz Sawa. Jeszcze w tym tygodniu powinno się też wyjaśnić, gdzie w przyszłym sezonie Wisła będzie grała w roli gospodarza.

r11; Zaplanowaliśmy już rozmowy z prezydentem miasta, bo chcielibyśmy grać w Puławach, nawet na sztucznej nawierzchni. W Zwoleniu ponieśliśmy spore koszty, ale nie mieliśmy przewagi własnego boiska.
Mamy też nadzieję, że nasz nowy stadion będzie gotowy po czterech czy pięciu spotkaniach nowego sezonu. Jeżeli rzeczywiście tak się stanie, wówczas zwrócimy się z prośbą do związku, abyśmy na początku rozgrywek grali na wyjazdach r11; dodaje prezes Śliwa.
źródło:dziennikwschodni/ŁUKASZ GŁADYSIEWICZ


III liga: Sawa ma odmienić grę Wisły

Piłkarze Wisły Puławy zakończyli sezon 2009/2010 na dziesiątym miejscu w tabeli. Główny cel, jakim było utrzymanie, udało się zrealizować, ale nikt w klubie nie był zadowolony z postawy drużyny.

Mariusz Sawa zastąpił Jacka Fiedenia na stanowisku pierwszego trenera trzecioligowej Wisły Puławy. Ustępującemu trenerowi zarząd nie przedłużył umowy, choć zgodnie z założeniami utrzymał zespół w trzeciej lidze. Drużyna nie prezentowała się jednak na miarę potencjału kadrowego.
- Lepiej nie mogłem trafić - mówi Sawa. - W Motorze byłem od wszystkiego, w Wiśle zajmę się tylko trenowaniem. W tym momencie żaden klub na Lubelszczyźnie nie ma takich warunków do trenowania jak Wisła, no może Górnik Łęczna.

Sawa jest dobrze znany kibicom na Lubelszczyźnie, głównie ze względu na karierę piłkarską. Występował w takich klubach, jak Lublinianka,Polonia Warszawa, Motor Lublin, Górnik Łęczna i Avia Świdnik. Jego staż trenerski nie jest zbyt długi, ale tam gdzie podejmował się pracy z młodzieżą, wyniki były zadowalające. Ostatnio prowadził drugi zespół Motoru Lublin, posiada licencję UEFA "A".

- Wisła zgłosiła się do mnie dwa, może trzy tygodnie temu - dodaje Sawa. - Poszła fama, że chciałbym zacząć pracę z seniorami i od razu pojawiły się dwie oferty z trzeciej ligi i kilka z czwartej. W Puławach podzielają moją wizję, aby dawać szansę młodym zawodnikom. U nas jest tak, że każdy trener o tym mówi, a nikt szansy młodym tak naprawdę nie daje. U mnie będzie inaczej. Wisła ma sporo uzdolnionych zawodników, ponadto planuje sprowadzić 2-3 zawodników z Motoru.

Szkoleniowiec dostał już od władz klubu informacje na temat spodziewanych ruchów kadrowych. Z klubem rozstanie się Nazar Litun, ponadto kończą się umowy Damianowi Pietroniowi, Mateuszowi Chmielnickiemu i Wojciechowi Kępce. Możliwe, że tych zawodników w Wiśle już nie zobaczymy. Prawdopodobnie odejdzie także Daniel Krakiewicz, który nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań.
- Odejść może także Rafał Rzędzicki - informuje Andrzej Śliwa, Prezes Wisły. - Rafał dostał zaproszenie na testy do Widzewa Łódź. Zobaczymy co z te- go wyjdzie. Jeśli chodzi o zmianę trenera, nie byliśmy zadowoleni ze stylu, w jakim grał nasz zespół. Trener na pewno musi poszukać reżysera gry i obrońcy. Jeśli chodzi o atak, nie potrzebujemy wielkich zmian.

Jak udało się nam ustalić asystentem Sawy prawdopodobnie zostanie Jacek Magnuszewski.

źródło : Kurier Lubelski / Kamil Balcerek
more komentarze (13)
Komentarze
#1 | FanKSW dnia 23/06/2010 08:23 napisał:
Dąbała, Dziosa rozwiązanie kontraktów, Kamola zostaje w Kozienicach. Wczoraj na treningu widziałem jak prezio rozmawiał z Chmielem
#2 | FanKSW dnia 23/06/2010 11:54 napisał:
W DW napisali "Dodatkowo propozycję odejścia z Wisły otrzymał Daniel Krakiewicz. Ale nie można wykluczyć, że również Wojciech Kępka, Kamil Marciniak, czy Adam Mróz nie zostaną w klubie na przyszłe rozgrywki" A Rak nieborak ? się pewnie wkrótce okaże.
#3 | jarek dnia 23/06/2010 17:09 napisał:
Jeżeli się to wszystko sprawdzi- grupowe zwolnienia w Wiśle- to mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją- w piłce jednak bardziej pożądana jest ewolucja, spokojna budowa drużyny, a nie burzenie wszystkiego. I obawiam się, że to zburzenie składu może spowodować tragiczne skutki. Zapowiedzi trenera, że jako jeden z nielicznych chce ogrywać juniorów może się skończyć bardzo źle- patrz Stal Mielec.
#4 | hools dnia 23/06/2010 18:06 napisał:
a to w widzewie sa trampkarze??
#5 | hools dnia 23/06/2010 18:21 napisał:
tom ale pucujesz go ogarnij sie chłopie
#6 | rodzinny dnia 23/06/2010 18:59 napisał:
Oby się nie okazało, że nie mamy kim grać.
#7 | Piotrek dnia 23/06/2010 19:10 napisał:
Hmm pewnie do Młodej Ekstraklasy się zgłosił.Jak pokazują przykłady Olszaka i kilku innych graczy gra w ME nie zawsze daje rozwój zawodnikowi.
#8 | hools dnia 23/06/2010 20:27 napisał:
no własnie a siedzienie na ławce dobrze mu nie zrobi. Ale tak to juz jest jak rodzice rzadza w tym przypadku...
#9 | Piotrek dnia 23/06/2010 21:11 napisał:
Jak dobrze kojarzę, Wiśle w przypadku transferu należeć się powinien ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika bowiem to 3 klub Rzędzika.
#10 | hools dnia 24/06/2010 13:16 napisał:
to jak to było otrzymał zaproszenie czy załatwiane za plecami? bo nie widzi mi sie zeby scouci byli z widzewa na meczu.. Wisly ;p ziomek załatw mu Real MAdryt czego widzew aby? pzdr
#11 | maggio dnia 24/06/2010 17:33 napisał:
Tom - Daj spokój Synowi niech się rozwija sam tak jak chce a nie tak jak ty chcesz niespełniony człowieku.
A propos transferów to rewolucja nic tu nie zdziała. Niech się zarząd dogada z zawodnikami którym kończą sie kontrakty bo wisła to nie jest pępek świata i nikt tu za "frytki" nie będzie grać.
Co do Krakiewicza to uważam że powinien zostać bo jest to zawodnik który w każdym momencie się przyda. 3 liga to nie jest przysłowiowa kukułka i jak chce się coś osiągnąć to trzeba mieć ludzi do grania.
#12 | hools dnia 24/06/2010 20:41 napisał:
tak jest moge sie załozyc ze testy były załatwiane;p Tom jak dla mnie to ty powinienes byc jakims psychologiem zawodników ... dobry scout z ciebie albo wujek dobra rada hahahaha
#13 | FanKSW dnia 26/06/2010 08:46 napisał:
Widzew, bogaty klub, myślę, że za Rzędzika sypną grosza.
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Mateusz Kaczmarek na dłużej w Wiśle
Mateusz Klichowicz na dłużej w Wiśle
3 lata pracy trenera Mariusza Pawlaka w Wiśle
Pierwsze decyzje kadrowe w Wiśle
Dwa lata pracy w Wiśle trenera Mariusza Pawlaka
Kacper Kondracki zostaje w Wiśle
AZOTY Kierunek Sport o Wiśle
Przemysław Skałecki zostaje w Wiśle
Krystian i Włodzimierz Puton na dłużej w Wiśle
Pierwsze ruchy kadrowe w Wiśle
Ruchy kadrowe w Wiśle
Chcesz zagrać w Wiśle - to ogłoszenie jest dla Ciebie
Niklas Zulciak zagra w Wiśle
Piotr Żemło ponownie w Wiśle
Alen Ploj zagra w Wiśle
OSTATNIE KOMENTARZE:
O 13:00 rozpoczął się bardzo ważny mecz dla Wis...
Emocje opadły, więc na spokojnie, można zrobić ...
Dokładnie kazdy mecz jest teraz o wszystko a gr...
Wisła perfekcyjnie przygotowana na najważniejsz...
Dno i wodorosty grunt to stabilna forma w sobot...
Jeżeli ta drużyna ma tak grać, to naprawdę szko...
Jeszcze kilka podtekstów związanych z meczem Ol...
Galu może zaczniesz wysyłać to na meila redakcy...
Przegrana z Kotwicą to 100. porażka Wisły w roz...
Wisła w 2. lidze po 28 meczach w sezonie (sezon...
Wisła, na 28 meczów w bieżącym sezonie, aż w 18...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim1151 komentarzy
MrMargol933 komentarzy
StaryKibol765 komentarzy
sr1960738 komentarzy
star691 komentarzy
Marcin613 komentarzy
Anti Red604 komentarzy
wst447 komentarzy
steven1974427 komentarzy
kasztan399 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 55,089 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 43,913 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 42,316 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 40,006 razy
Piłkarze apelują o pomoc 39,962 razy
Trener zawieszony! 39,261 razy
Smutek w Puławach 38,978 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 38,974 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 34,113 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 33,602 razy