Portal ma 28,656,657 unikalnych wizyt

30/05/2009 13:46
Przez 10 minut byli w III lidze- czyli Wisła przegrywa z Huraganem....
Kolejnej już trzeciej porażki w tym sezonie doznali piłkarze puławskiej Wisły. Dziś pomimo momentami miażdzącej przewagi wiślacy ulegli Huraganowi 2:1. Oznacza to, że na awans do III ligi wiślacy muszą jeszcze poczekać. Jednak z taką formą naszych piłkarzy możemy bardzo bardzo dlugo na to czekać.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego Wojciecha Reka wiadomo było, że wiślaków czeka w Międzyrzecu bardzo trudne spotkanie, bowiem gospodarze mają jeszcze cień szansy na utrzymanie w lidze i dla nich każdy mecz to walka o śmierć i życie.
Wiślacy do spotkania przystąpili między innymi bez kontuzjowanych Piotra, Mokiejewskiego i Mateusza Gawrysiaka. Tego pierwszego w środku pola zastąpił Michał Stecyszyn a popularnego Matiego na lewej obronie Michał Bandosz.
W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środku pola. Z dobrej strony chciał pokazać się Stecyszyn, ale jego uderzenie było niecelne. Później z boiska wiało nudą aż do 27 minuty, kiedy to po faulu Bandosza sędzia Rek podyktował rzut wolny z 20 metrów dla Huraganu. Do piłki podszedł Łukasz Lesiuk i ku rozpaczy kibiców z Puław futbolówka zatrzepotała w siatce obok bezradnego Łukasza Kuśmierza.
Od tego momentu gospodarze cofnęli się a wiślacy atakowali. Dwa razy rzutów wolnych nie wykorzystał Dawid Matyjaszek.
Pod koniec I połowy szkoleniowiec Wisły przeprowadził już pierwszą zmianę. Za Rafała Dryka na placu gry pojawił się Michał Chwiszczuk.
Druga połowa od samego początku toczyła się z przewagą Wisły. Co chwila na bramkę Huraganu sunął atak za atakiem. Jednak swoich sytuacji nie wykorzystywali między innymi Chmielnicki i Kępka. Dopiero w 80 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Giza.
Gdy wydawało się, że mecz skończy się dającym awans do III ligi wiślakom faul w polu karnym popełnił Łukasz Kuśmierz i Wojciech Rek podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednenastkę na bramkę zamienil pewnym strzałem Arkadiusz Szczepaniuk.
Tym samym wiślacy w III lidze byli przez 10 minut. Niestety nasi zawodnicy zagrali dziś bardzo bardzo nieskutecznie, warto przypomnieć tylko uderzenie w poprzeczkę Pietronia czy w słupek Gizy

Huragan Międzyrzec Podlaski: Wisła Puławy 2:1 ( 1:0)