LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 28,653,053 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
Zobacz temat
 Drukuj temat
Znowu reforma Ligi
el_dzi
Cztery ligi centralne - od ekstraklasy przez pierwszą, dwie grupy drugiej do ośmiu grup trzeciej ligi - tak wygląda projekt struktury piłkarskich rozgrywek centralnych od sezonu 2008/09.

Projekt przyjął w poniedziałek zarząd PZPN, a proponowane zmiany muszą zaaprobować delegaci podczas Walnego Zgromadzenia związku. - Obecna pierwsza liga miałaby przyjąć nazwę ekstraklasa, a druga stałaby się wtedy pierwszą - poinformował wiceprezes PZPN Eugeniusz Kolator. - Nowym tworem byłaby składająca się z dwóch grup po 18 zespołów druga liga. Trzecią ligę stanowiłoby osiem grup złożonych z zespołów z dwóch sąsiednich województw.

Obecnie rozgrywki centralne obejmują trzy klasy rozgrywkowe - 16-zespołowa pierwsza liga, 18-drużynowa druga liga oraz cztery grupy trzeciej ligi, po 16 drużyn każda.

źródło: PAP


ciekawe jak się to odbije na "naszej" lidze i czy wogóle się jakoś odbije?
 
AniaE
czyli jeslibyśmy w tym sezonie awansowali do 4 ligi to jest szansa że była by to juz prawie 3 ligaSmile (ciekawe jak zapełnią brakujące 18 zespołów 3 ligi) tak szybko to jeszcze prawie nikt nie awansowałSmile
Edytowane przez AniaE dnia 26/09/2006 14:09
 
el_dzi
wydaje mi się że właśnie odwrotnie, przy awansie wisły do 4 ligi może się okazać że to będzie 5 albo nawet klasa a

mam nadzieję że tylko tak wymyślają a po zmianie władzy wszystko upadnie
Edytowane przez el_dzi dnia 26/09/2006 14:10
 
AniaE
coś nie rozumiem, jeżeli 2 liga zwiększa się o 18 zespołów (czyli skąś je muszą wziąść a nie widzę innej możiwości jak z 3 ligi gdzie są 4 grupy po 16 zespołów). W czwartej lidze jest od pyty grup ale z niej też chyba 18 zspołów musiało by wskoczyć wyżej żeby 3 ligę uzupełnić, chyba że okroją ilość drużyn w grupach ligi 3)
 
el_dzi
a z tego co rozumiem druga liga powstanie z 3 czyli z tych 4 grup ....a zresztą już sam się zgubiłem Smile strasznie to poryte

 
AniaE
hehe, pewni i tak z tego nic nie będzie więc nie zawracajmy sobie głowySmile
 
kopia
Będzie ekstraklasa potem 2 liga bedzie 1wszą 3 liga 2gą 4 trzecią. Jeśli Wisła awansuje będzie wiec grać i tak w 4 lidze bo zmiany weszlyby w zycie dopiero w roku 2007/8. Wisła już raz spadła przez reorganizację ligi to może teraz los się odwroci

jak w anglii, chcą zrobić narodową 3 ligę i ja to popieram
Edytowane przez kopia dnia 26/09/2006 16:13
 
MrMargol
zmiany mają wejsc od sezony 2008/09 a to oznacza ze w przypadku awansu Wisły do IV ligi wsezonie 06/07 zagra ona w IV lidze w sezonie 07/08 i dpiero po tym sezonie wejda zmiany. wynika z tego ze aby zagrac w nowej III centralnej lidze trzeba bedzie być dsyć wysoko w rozgrywkach IV ligi. Troche to skomplikowane ale logiczneFrown
 
Piotrek
Tak jesli proponowane zmiany wejda w zycie Wisla w sezonie 08/08 ma szanse na 3 lige. Z tego co wiem to maja jakos dobierac po 3- 4 druzyny z kazdego regionu do III ligi. Rozumiem dlaczego w klubie krzyczeli III liga z 3 lata gdy stanowisko obejmowal trener WojciechowskiWink
 
www.wislapulawy.pl
Przejdź do forum: