Portal ma 28,679,762 unikalnych wizyt

08/06/2008 13:53
Smutek w Puławach
Nie tak wyobrażali sobie powrót z ostatniego w tym sezonie meczu w Puławach kibice Wisły. Rewealcyjnie grający na wiosnę puławianie zostali zatrzymani dziś w bardzo ważnym i decycującym spotkaniu przez Stal Kraśnik. Kraśniczanie dzięki tej wygranej awansowali do III ligi a wiślakom pozostaje w następnym sezonie znowu mierzyć się z POM-em Piotrowice, Orionem Niedrzwica i Olendaerem Nowy Sól, drużynami z okręgówki, które już zapewniły sobie awans.
Jest to bardzo smutne, ale niestety, trzeba przyznać, że puławianie nie pokazali dziś nic co by mogło zbliżyć ich do III ligi.

Fotoreportaż ze spotkania (fot. Szelak)
Od początku wiadomo było, że Wisłę czeka bardzo trudny mecz. Potwierdziło się to już w pierwszych minutach spotkania, kiedy to przez 10 minut meczu z boiska wiało nudą. Oba zespoły rozpoczęły bardzo ostrożnie, aby nie zrobić sobie żadnej krzywdy. Przewagę w polu mieli gospodarze, jednak podopieczni Wojciecha Stopy bardzo umiejętnie odcinali wiślaków od podań i bardzo dobrze się bronili. Na pierwszy strzał na bramkę Beszczyńskiego licznie zgromadzona publiczność czekała do 25 minuty, kiedy to z rzutu wolnego z 20 metrów uderzał Michał Stecyszyn. Jednak uderzenie puławskiego pomocnika poszybowało kilka centymetrów nad bramką przyjezdnych. Po tej sytuacji nic się nie zmieniło. Nadal przewagę mieli gospodarze, jednak bramka Stali była jak zaczarowana. W 35 minucie groźnie uderzał Krystian Burek ale i to uderzenie puławskiego obrońcy okazało się niecelne. W 40 minucie wiślacy mogli zapewnić sobie awans. Po dograniu Mariusza Abramczyka w znakomitej sytuacji znalazł się Łukasz Giza. Jednak blondowłosy napastnik zamiast mocno strzelać po ziemi próbował pokonać Beszczyńskiego technicznym uderzeniem, które bramkarz gości z największym trudem sparował na rzut rożny. Kraśniczanie w tej części gry, praktycznie ani razu nie stowrzyli sobie groźnej sytuacji i przy wyniku 0:0 drużyny zeszły do szatni.
Kibice w przerwie od samego początku wypartywali zmian w składzie Wisły. Jednak mimo niektorzystnego wyniku trener Krawczyk nie zdecydował się na korekty w ustawieniu. Niestety dla puławian nie zmienił się ich styl. Wiślacy zamiast spokojnie rozgrywać piłkę bardzo szybko ją tracili co okazywało się wodą na młyn dla Stali,która cały czas mądrze się broniła i próbowała kontratakować. Najbliżej pokonania Tomasza Dąbały był Marek Galiński, który w ostatniej chwili jednak skiksował nie trafiając w piłkę.
A wiślacy?? Niestety z minuty na minutę coraz bardziej nie dokładnie. Obrazu gry nie zmieniło nawet wejscie 2 napastników Sikory i Mateusza Kamoli. W 80 minucie meczu nie pierwszy i nie ostatni błąd popełnił bądz co bądż II- ligowy sędzia Jacek Małyszek, który nie zauwazył oczywistego zagrania ręką przez jednego z obrńców Stali. W 88 minucie ten sam pan podjął kontrowerysjną decyzję o nie przyznaniu kolejnego karnego po faulu na Łukaszu Gizie. Nie dosć, że karnego nie było to gracz Wisły został ukarany żółtą kartką. Wisła do ostatniej sekundy próbowałą zmienić wynik meczu. Jednak za sprawą dobrze broniącego Daniela Beszczyńskiego i heroicznej postawie obrony przyjezdni zdołali utrzymać korzystny wynik i to oni zagrają w III lidze.
Po końcowym meczu przyjezdni cieszyli się wraz z grupką swoich kibiców, którzy przyjechali do Puław i przez prawie całe spotkanie dopingowali swoich zawodników. Wiślacy natomiast bardzo długo leżeli na murawie, wszak wymknęła im się historyczna szansa awansu i zamiast meczy z Hetmanem Zamość zagramy z POM-em Piotrowice. Niestety nie tak to miało wyglądać.
Jedynym plusem dzisiejszego meczu jest frekwencja, która wyniosła ponad 2 tysiace ludzi, czego w Puławach nie było już dawno. Szkoda, tylko, że naszym zawodnikom nie udało się strzelić zwycięskiej bramki.

Wisła: Stal Kraśnik 0:0
Wisła Dąbała- Bancerz ( 65 Sikora), Mróz, Burek, Zięba- Abramczyk ( 70 M. Kamola), Gawrysiak, Stecyszyn, Matyjaszek ( 60 Wiśniosz), Giza, Kępka
Stal K. Beszczyński r11; D. Beszczyński, Połeć, Mazur, Gołębiowski r11; Gutek, Sebastianiuk, Drozd, Ręba (79r17; Iwanowicz) Galiński (91r17; Dudek), T. Jasik (74r17;Krężołek)