Portal ma 28,659,361 unikalnych wizyt

06/03/2021 16:00
Cenna wygrana z Jutrzenką

Bardzo ważne 3 oczka zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Dziś w bardzo osłabionym składzie ekipa trenera Mariusza Pawlaka pewnie pokonała zespół Jutrzenki Giebułtów 3:0 i mimo wygranej Stali Stalowa Wola utrzymała przewagę 13 oczek nad głównym rywalem do awansu.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

Już przed meczem wiadomo było, że trener Pawlak nie będzie miał optymalnej kadry. Z powodu nadmiaru kartek pauzować musieli Błażej Cyfert oraz Ednilson Furtado a urazy wykluczyły między innymi bohatera z pierwszego spotkania z Jutrzenką Łukasza Kacprzyckiego oraz Krystiana Putona.
Mimo sporych zmian i osłabień to wiślacy od pierwszego gwizdka arbitra prowadzili grę. Już w 2 minucie na bramkę Damiana Pawelskiego niecelnie uderzał Przemysław Skałecki a kilka chwil później w ślady Skałeckiego poszedł Emil Drozdowicz. W 11 minucie gry w słupek bramki gości uderzył Mateusz Pielach ale już minutę później przyjezdni musieli wyciągać piłkę z siatki. W 12 minucie dobrze piłkę w pole karne Jutrzenki dostarczył Bartłomiej Bartosiak a najlepiej pod bramką Pawelskiego odnalazł się Adrian Paluchowski, który uderzył w słupek jednak na szczęście dla puławian wychodząca w pole piłka odbiła się od nogi Łukasza Kowalskiego i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza gości.
Po szybko strzelonej bramce wydawało się, że puławianie pójdą za ciosem a kolejne bramki to kwestia czasu. Jednak ekipa Piotra Powroźnika ustawiona dzisiaj defensywnie bardzo dobrze broniła się i wiślakom ciężko było stworzyć groźne okazje. Co gorsza w 24 minucie to ekipa z Giebułtowa mogła wyrównać, ale piłka po uderzeniu głową Macieja Balawandera minimalnie minęła bramkę Kacpra Kołotyły.
W 30 minucie ekipa Dumy Powiśla mogła i powinna prowadzić 2:0. W pole karne gości wpadł Paluchowski, który jednak przegrał rywalizację z Pawelskim ale futbolówka trafiła do Bartosiaka, który przeniósł ją nad bramką.
W 38 minucie gry w swoim polu karnym Emila Drozdowicza faulował Krzysztof Michalec a sędzia Piotr Burak z Zamościa nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Bartłomiej Bartosiak i pewnym strzałem skierował ją do siatki myląc bramkarza gości.
Po zmianie stron tempo meczu lekko spadło a wiślacy mądrze bronili korzystnego wyniku. W 65 minucie błąd popełnił Damian Pawelski, który podał piłkę pod nogi Bartosiaka, jednak pomocnik Dumy Powiśla nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę gości. W 82 minucie spotkania ekipa Dumy Powiśla powinna prowadzić podwyższyć prowadzenie bowiem w dobrej sytuacji piłkę obok bramki posłał jednak Adrian Paluchowski. Jednak cztery minuty później popularny Paluch już się nie pomylił wykorzystując bardzo dobre podanie od Włodka Putona i popisując się ładnym technicznym strzałem w okienko bramki Pawelskiego.
Minutę później mogło być 4:0, ale tym razem po dobrym podaniu Paluchowskiego dobrej okazji nie wykorzystał debiutujący w Wiśle zaledwie 15-letni Adam Gałązka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry z dobrej strony pokazali się dwaj młodzieżowcy Marcel Kąkol idealnie podał do Gałązki, ale młody wychowanek Dumy Powiśla przegrał rywalizację sam na sam z Pawelskim.
Już w niedzielę ekipa Dumy Powiśla uda się na trudny teren do Kielc na starcie z rezerwami Korony Kielce. Początek tego spotkania o godzinie 12:00.

Wisła Puławy : Jutrzenka Giebułtów 3:0 ( 2:0)
Kowalski 12 (s), Bartosiak 39(k), Paluchowski 86

Wisła PuławyKołotyło- Kuban, Pielach, Wiech, Cheba ( 75 Gałązka),W.Puton ( 88 Kąkol), Skałecki, Bartosiak, Drozdowicz, Zając ( 68 Brągiel), Paluchowski

Jutrzenka GiebułtówPawelski- Michalec, Iwanicki, Serafin, Silczuk, Zawadzki ( 46 M.Jeż ),Balawander, Pietrzyk ( 46 Kubiak), Kowalski ( 46 Ślaski), B.Jeż ( 46 Kozicki ),Ceglarz

Żółte kartki Wiech ( Wisła) - Zawadzki, Serafin, Silczuk, M.Jeż oraz trener Piotr Powroźnik ( Jutrzenka Giebułtów)

Czerwona kartka Trener Piotr Powroźnik ( 90 +2 za drugą żółtą)

Sędziował Piotr Burak ( Zamość)

Widzów Mecz bez udziału publiczności
more komentarze (28)
#1 | sr1960 dnia 06/03/2021 16:34 napisał:
Trzy punkty są i na tym wypadało by zakończyć komentarz. Ps. Pierwsza bramka samobójcza. Odbita od słupka piłka, wychodząc w pole trafiła w nogę obrońcę i wróciła do bramki.
#2 | kopia dnia 07/03/2021 06:48 napisał:
sr1960 no i zabiłeś pomeczowe dyskusje. Koniec
#3 | MrMargol dnia 07/03/2021 07:46 napisał:
Poczekaj do pierwszej porażki albo chociaż remisu.
Natychmiast wynurzą się i dadzą głos życzliwi fachowcy.
#4 | Likors dnia 07/03/2021 09:22 napisał:
Mecz nie stał na wysokim poziomie. Nawet wygranej nie można zaliczyć na plus, bo to był obowiązek (z całym szacunkiem dla Jutrzenki). Plusem na pewno inteligentne wprowadzanie do gry młodzieży.
#5 | Likors dnia 07/03/2021 09:32 napisał:
Trzeba też pamiętać, że przewaga Wisły nad SSW to 13 pkt minus mecz mniej SSW, więc de facto 10-13 punktów. Gdyby to było "czyste" 13 punktów to komfort byłby dużo większy. Dzisiaj kolejny ważny test dla Sokoła. Jeśli nie wygrają u siebie z Wólczanką to chyba rzeczywiście jasny sygnał, że wyraźnie osłabili się zimą. Po wczorajszych meczach chyba Sandomierz już wyraźnie powiedział "pas" w tym sezonie. 2 porażki z niżej notowanymi zespołami (Chełmianka i Wisłoka) spowodowały, że moim zdaniem Sandomierz odpuścił sobie w tym roku awans.
#6 | Likors dnia 07/03/2021 09:49 napisał:
Jeżeli SSW faktycznie jest największym rywalem do awansu to w formie zabawy można będzie porównywać mecze Wisły i SSW, bo mecze w terminarzu ustawione są identycznie dla tych dwóch drużyn (SSW gra z tymi samymi drużynami, co Wisła, ale 4 kolejki później (nawet układ W i D są identyczne). SSW gra: 27.03 Wólczanka (W), 3.04 Jutrzenka (D), 10.04 Korona 2 (W), ..... i tak aż do 29.05 gdy SSW zagra w Puławach.
#7 | andrzejp dnia 07/03/2021 12:09 napisał:
A co jest z K Czelnym???
#8 | ojobazos dnia 07/03/2021 13:55 napisał:

Sandomierz poszedł w grę młodzieżą i klasyfikację Pro Junior System bo tam można zarobić mimo spadku. W związku z COVID- nawet jeśli Sandomierz spadnie z ligi dostanie 50% pieniędzy.
#9 | Marcin dnia 07/03/2021 14:35 napisał:
Czego nie było w składzie Putona i Ednilsona? Ten PJS jest dobry i niedobry. Nałapać punktów na jesień a na wiosnę grać juniorami i przegrywac mecz za meczem. Jaki w tym sens? A może Wisła niech tak zrobi, podreperują budżet sobie...
#10 | Adqs dnia 07/03/2021 20:10 napisał:
Ednilson kartki
#11 | wst dnia 07/03/2021 21:27 napisał:
Ednilson kartki, a co z K.Putonem , L.Kasprzyckim I B.Cyfert ?
#12 | foniok dnia 08/03/2021 19:38 napisał:
Cyfert kartki, reszta większe lub mniejsze urazy/kontuzje
#13 | Marcin dnia 08/03/2021 20:52 napisał:
K. Puton jakby nie był ze szkła już dawno by w ekstraklasie grał.
#17 | ZdzislawDzialacz dnia 09/03/2021 09:39 napisał:
Panowie, my lubimy polemikę ale pewne rzeczy trzeba sobie uplastycznic. Podobać się może Paluchowski. To jest Adrian, który biega, walczy, cieszy się grą. Jedyny przejawia chęć do gry kombinacyjnej.

A co do "mądrego wprowadzania młodzieży". Ludzie kochani, wiemy doskonale, że oni w 2 lidze nic nie powąchają na murawie. To bardziej ciekawostka, był pewny wynik to weszli na chwile i na tym się zakończy. Juz był Bernat, Dudkowski, Skrzypek i inne ściągnięte wynalazki. Tutaj notorycznie jest Skałecki, Kolotyło i szykowany może być Kondracki bo będzie miał M tez w przyszłym sezonie. Dopiero 2 liga zweryfikuje jakość szkolenia młodzieży w Dumie Powiśla - tą weryfikacja będzie liczba minut wychowanków. Fajnie, że weszli, beda mieli w CV na przyszłość w kontekście szukania innych klubów.

Pozdrawiam, Zdzisław
#18 | foniok dnia 09/03/2021 12:28 napisał:
z tego co kojarzę i co mówi internet to Kondracki jest wypożyczony z Wisły Płock do 30.06.2021, nie liczył bym na jego granie w Puławach w przyszłym sezonie
#19 | wst dnia 09/03/2021 13:21 napisał:
Myślę że w ekstraklasie w Płocku nie pogra lub nawet w 1 lidze bo szykuja sie do spadku W 2 lidze chętnie pogra.
#20 | foniok dnia 09/03/2021 13:39 napisał:
to chyba patrzysz na inną tabelę. Do spadku jest Stal lub Podbeskidzie. Zresztą nawet jak by był to Płock to 01.07 jego karta wraca do Płocka. Chłopak ma za miesiąc 18-tkę, na pewno dostanie kontrakt i to klub zdecyduje co z nim dalej zrobić i gdzie go będzie chciał rozwijać.
#21 | star dnia 09/03/2021 16:04 napisał:
Co do meczu można powiedzieć że się odbył. 3 pkt. są i na temat gry Wisły to tyle, tak odstającego poziomem od Wisły rywala to w Puławach nie było od meczu z Gwardią Koszalin w 2 lidze. A Adrian Paluchowski po raz 9 zostal umieszczony w "11"kolejki 3 ligi w/g tygodnika Piłka Nożna
#22 | Jamajka70 dnia 09/03/2021 16:44 napisał:
Zobaczysz co będzie jak Hetman przyjedzie...
#23 | ojobazos dnia 10/03/2021 16:00 napisał:
Jak świat światem mentalność komentujących taka sama , są porażki to źle, są wygrane też źle no bo wygrali z Giebułtowem 3:0 a więcej. Zawsze masa narzekania i masa niezadowolenia. Ale z czego? Zawodnicy robią to czego każdy od nich oczekuje wygrywają i są liderami tabeli. Fakt przewaga nad Stalową nie jest aż tak bardzo wysoka jak mogła być po jesieni ( wpadki w Świdniku czy Ostrowcu), ale pewnie sama Stalowa zdaje sobie sprawę, że wszystkiego nie wygra.
Styl jest taki na jaki pozwalają rywale. Z tego co wiem i widziałem dzięki fajnej relacji w necie Jutrzenka przyjechała do Puław po remis broniąc się momentami całym zespołem tak więc dobrze, że bramka wpadła szybko i można było spokojnie grać. Do końca ligi daleko nie rozumiem sensu wypruwania sobie żył przy 3:0, żeby nabić licznik? Jeszcze wiele przed Wisłą liczą się 3 oczka. Tym bardziej, że sporo zawodników jednak brakowało. A co do młodych nie znam się na procesie szkolenia, ale chyba nie po to trener daje trenować młodym 15-16 z juniorów Wisły, żeby za rok ich odpalić do innych klubów. Czytałem gdzieś wywiad z Panem Pawlakiem gdzie mówił, że chce popracować nad młodzieżowcami związanymi z Wisłą więc chyba po to szansę dostaje Gałązka, Sobich, Kozak i inni żeby nie trzeba było szukać ludzi w Polsce. Czasem troszkę dobrej woli daje inny obraz sytuacji. Pozdrawiam malkontentów.
#24 | ZdzislawDzialacz dnia 10/03/2021 22:12 napisał:
Relacja była fajna, szczególnie uwzględniając nieparlamentarne słowa w stylu "do budy dziadu" w wykonaniu pracowników Wisły w kierunku trenera rywali. Aczkolwiek trzeba się cieszyć, ze takie relacje są, to oczywiste.

Oczywiste jest również to, ze Wisła wejdzie do 2 ligi - no bo nie mają innego wyjścia, jedyny klub który finansowo nie ucierpiał na skutek covidu w lidze i oferujący kominy placowe jak na 3-ligowe warunki. Do tego posypała się Stalowa i rok temu weszly dwie drużyny a nie jedna. Muszą teraz wejsc i tyle.

Jest to tez na pewno istotne dla klubowego dyrektora, który jest już 7 lat, a obecnie klub znajduje sie niżej, niż w momencie objęcia przez niego funkcji.

A co do slow Pawlaka - mówić sobie można. Tu młodzieży nie ma od kilku lat z Puław i nie bedzie bo szkolenie jest na poziomie okręgówki. Po co mydlic ludziom oczy - chce pracować nad miejscowymi, a jako pierwsi do gry są sciągnięci Kolotylo, Skalecki i będzie Kondracki. Bądźmy obiektywnymi realistami.

Ja wiem ojobazos ze jako osoba związana z klubem nie bedziesz krytykował, ale zimny lod na rozgrzane głowy jak mawia popularny "Piotrek".

Pozdrawiam Zdzisław
#25 | wst dnia 11/03/2021 11:53 napisał:
Dajcie spokój .... która drużyna bazuje na swoich wychowankach nie oszukujmy się. Wszystko idzie zgodnie z planem mamy 10 pkt (licząc ze stalowa wygra zaległy) wiec mamy komfort mozemy się 3 raz potknąć licząc ze Stalówka wszystko wygra. Tam większość składu wymienili wiec nie wiem czy będą tak wygrywać mecze. Nie maja jakiś mega gości jakich my mamy na ten poziom taka prawda.
90 minut Tkocza wygrana Polski