Portal ma 28,634,496 unikalnych wizyt

02/11/2019 15:30
Skuteczna Wólczanka wygrywa z Wisłą

Bez punktów spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska zakończyła ekipa Dumy Powiśla. Tym razem podopieczni trenerów Marcina Popławskiego i Mariusza Abramczyka ulegli rywalom 1:0, i była to już druga porażka z rzędu poniesiona na własnym boisku.

W porównaniu do przegranego spotkania duet trenerów Dumy Powiśla dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie swojej drużyny. Do jedenastki wskoczyli Piotr Rogala, który zajął miejsce przesuniętego do linii pomocy Rafała Kiczuka, Dawid Chudyba zastąpił Łukasza Kacprzyckiego a Szymon Stanisławski zajął miejsce w ataku w zastępstwie za Krystiana Żeliskę. Na ławce usiadł także nie do końca zdrowy Michał Zuber.
Już pierwsze minuty pokazały, że w listopadowe jesienne popołudnie przy Hauke-Bosaka dominować będzie twarda męska walka a kto strzeli pierwszy gola ten wygra. W związku z tym obie ekipy skupiły się na grze w środku pola a klarownych okazji było jak na lekarstwo. Jedyne godne odnotowania sytuacje to uderzenie Rafała Kiczuka w 27 minucie gry, które minęło bramkę Oskara Kubika, a także bardzo lekkie Krystiana Putona w końcówce pierwszej połowy. Goście ograniczyli się jedynie do gry obronnej z tego powodu stojący w puławskiej bramce Krzysztof Kurek był przez całą pierwszą połowę bezrobotny.
W drugiej części gry kibice na trybunach zobaczyli kilka okazji bramkowych. Najpierw zbyt lekko uderzał Maciej Wojczuk i Kubik bez problemów złapał piłkę. Kilka minut później po centrze Krystiana Putona z rzutu wolnego uderzał Piotr Rogala ale i tym razem piłka minęła bramkę gości. W 64 minucie na bramkę Kubika uderzał Michał Kobiałka i tylko bardzo dobra postawa w bramce bramkarza Wólczanki zapobiegła stracie gola przez rywali. Dwie minuty później na bramkę przyjezdnych uderzał Krystian Puton a piłka po jego uderzeniu trafiła w twarz jednego z rywali a goście po błędzie arbitra, który wskazał najpierw na aut a potem na rzut sędziowski przeprowadzili zabójczą kontrę. Indywidualna akcją popisał się rezerwowy Krzysztof Pietluch, który w sytuacji sam na sam pokonał Kurka. Warto dodać, że był to jedyny celny strzał przyjezdnych w tym meczu. Mimo, kolejnych prób wiślaków do końcowego gwizdka nie padła już żadna bramka. W końcówce swoje okazje bramkowe mieli Łukasz Kacprzycki, Krystian Puton i Dawid Chudyba, ale piłka mijała bramkę gości jak zaczarowana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Mateusz Podstolak z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę bramki Wisły a w ostatniej akcji spotkania po wrzutce w pole karne ręką w swoim polu karnym zagrał jeden z graczy z Wólki. Niestety ku rozpaczy fanów i piłkarzy Wisły sędzia Jakub Pieron nakazał grać dalej a protestującego na ławce rezerwowych Rafała Kiczuka ukarał czerwoną kartką.
Wiślacy kolejny raz zagrali bardzo nieskutecznie i kolejny raz z boiska zeszli bez zdobyczy punktowych. Mamy nadzieję, że limit pecha został już wyczerpany i w spotkaniu z Podlasiem ekipa Dumy Powiśla zgranie w końcu cenne 3 punkty bo jej przewaga nad strefą spadkową dramatycznie topnieje.

Wisła Puławy : Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 ( 0:0)
Pietluch 66

Wisła Puławy Kurek- Barański ( 76 Pigiel),Pielach, Kiczuk ( 76 Zuber), Wolanin, Kobiałka, Rogala, Chudyba, K. Puton, Zmorzyński ( 67 Kacprzycki), Stanisławski ( 46 Wojczuk),

Wólczanka Wólka Pełkińska Kubik- Kocur ( 73 Kądziołka), Olejarka( 62 Khorylskyi), Matofij ( 62 Pietluch), Kłos ( 73 Szczypek), Podstolak, Łazarz, Wrona, Basista, Tabor, Bury

Żółte kartki Podstolak, Tabor ( Wólczanka Wólka Pełkińska) - Zmorzyński, Kobiałka, Kiczuk , Marcin Popławski ( Wisła Puławy)

Czerwone kartki Jakub Tabor ( 70 minuta za drugą żółtą- Rafał Kiczuk 90 +4 za drugą żółtą)

Widzów 300

Sędziował Jakub Pieron ( Kielce)
more komentarze (40)
#1 | kajtek993 dnia 02/11/2019 15:32 napisał:
Rozpacz i lament rozgonic to towarzystwo
#2 | KIKIRIKI dnia 02/11/2019 15:41 napisał:
Przecież nic sie nie stalo.To wina sędziego.I tak w kółko ,brak szczescia i wina sędziego.Nik inny nie jest temu winien.Gratulacje!
#3 | wislawalczaca dnia 02/11/2019 16:01 napisał:
Czy ktoś się wkoncu weźmie za tą amatorke w klubie??? Moja propozycja... zacznijcie od góry !!!!
#4 | GallAnonim dnia 02/11/2019 16:35 napisał:
P. Prezesie, ja rozumiem, że czuje p. wielki sentyment do IV ligi. W końcu spędził p. w niej niemal całą swoją karierę. Nas, kibiców, jednak to nie rajcuje, więc niech nam p. powie natychmiast, jaki ma p. plan na uratowanie III ligi, bo czas ucieka. Jeśli nie ma p. pomysłu albo kompetencji, to proszę nie stwarzać pozorów, tylko zwolnić miejsce komuś, kto będzie miał pojęcie to zrobić.
#5 | sr1960 dnia 02/11/2019 17:06 napisał:
W IV lidze na mecz jest wstęp wolny czy trzeba kupić bilet?
#6 | kajtek993 dnia 02/11/2019 17:18 napisał:
W tej juz powinno byc wejscie za darmo za taka gre placic
#7 | Marcin dnia 02/11/2019 17:22 napisał:
redaktorze, jaka slaba postawa arbitra?? Trzeba samemu stworzyc sytuacje a nie liczyc tylko na karne. "Goście oddali jeden strzał i wygrali". A ile super groznych strzalow stworzyla Wisla???????
#8 | Piotrek dnia 02/11/2019 18:26 napisał:
Niestety słaba postawa arbitra. Każde stracie zawodnika Wólczanki z zawodnikiem Wisły odgwizdywany faul wiślaka po głośnym okrzyki AUUU przez rywala. Brak rzutu karnego jak piłka trafiła w rękę rywala i ogólne nie panowanie nad meczem. Wisła w drugiej połowie stworzyła kilka okazji do zdobycia bramki. Goście oddali jeden strzał i wygrali. Pewnie sprawiedliwym wynikiem było by 0;0 ale cóż.
#9 | Marcin dnia 02/11/2019 18:30 napisał:
Wez juz skoncz z tym liczeniem na rzut karny, w każdym meczu sie im należy. Dziadostwo i słaba jakość druzyny. Za tydzien 150 osób na meczu.
#10 | Piotrek dnia 02/11/2019 18:34 napisał:
Nikt nie liczy na rzut karny tylko stwierdzam fakty i niestety takowe one są. Przy bramce też błąd arbitra. Ale cóż tak bywa. Wierzę, że prawdziwi kibice będą z Wisłą na dobre i na złe.
#11 | kajtek993 dnia 02/11/2019 19:48 napisał:
Piotrek co ty caly czas liczysz na arbitra czy karne z kapelusza druzyne sie rozlicza z meczu i wyniku a nie jak grali mozna grac piach a wygrywac a oni graja piach i od kazdego plecy dziwie sie ze ktos jeszcze tam chodzi i placi za to zenujace widowisko
#12 | Piotrek dnia 03/11/2019 11:27 napisał:
Nikt nie liczy na rzuty karne, bo wiadomo nie na tym to polega. Ale w grze Wisły brakuje także szczęścia. Jak patrzę na inne ekipy to wygrywają po 1:0 i mają szczęście. Np taka Wólczanka mając jedną sytuację strzela gola i wygrywa. To samo było np w meczu ze Stalą Kraśnik.
#13 | wislawalczaca dnia 03/11/2019 14:10 napisał:
Dziadostwo w tej Wiśle od samej góry do dołu
#14 | gooner dnia 03/11/2019 16:12 napisał:
Tak czytam Piotrka i aż nie dowierzam, że można być tak zaslepionym i tak naiwnym człowiekiem. Widzi problemy wszędzie tylko nie w Wiśle i tak od momentu spadku z I ligi. Z roku na rok, z miesiąc na miesiąc jest coraz gorzej, drużyna gra beznadziejnie, regres totalny, ale nieee, skądże. Według Piotrka nie ma powodów do niepokoju. Po prostu nie ma szczęścia i sędziowie krzywdzą Wisłę o mecz. To wielka zmowa, wszyscy sędziowie z Polski zmówili się żeby odbierać punkty Wiśle. Nikomu innemu, tylko Wiśle. Wszystkie inne kluby git, ale przeciwko Wiśle od kilku lat wszyscy w zmowie. To nie wina piłkarzy, trenera, zarządu, że Wisła spada z lig i gra słabo. To wina sędziów i braku szczęścia. Ale spokojnie. Zaraz szczęście wróci i zaczniemy się bić o 1 ligę. To przypadek że jesteśmy w dole tabeli 3 ligi. To tylko wypadek przy pracy. Piotrek, szanuję za relacje, ale może czas zejść na ziemię i przestać wypisywać takie farmazony, bo to aż strach co Ty wypisujesz. Nawet jakby Wisła co mecz traciła 5 goli to byś pisał że to brak szczęścia i wina sędziego. Chłopie, zastanów się co Ty wypisujesz. Wisła jest tu gdzie jest, bo jest słaba do cholery. A nie dlatego, że to wina sędziego. Nie można nie mieć szczęścia od tylu lat. To setki błędów w Wiśle.
#15 | GallAnonim dnia 03/11/2019 17:15 napisał:
Kiczuk pozazdrościł koledze, z którym grał w Jagielonii (U-19 i II) i też zaliczył czerwień (Tabor i Kiczuk zagrali razem w 36 meczach). Najwięcej meczów (42) Tabor zagrał z Pigielem. Kacprzycki będzie odpoczywał z Podlasiem za 4. kartkę.
#16 | Makumba dnia 03/11/2019 19:54 napisał:
Brak słów do komentarza wisławalczaca.
#17 | wst dnia 03/11/2019 20:05 napisał:
W przerwie zimowej trzeba ściągnąć cały skład z Radzynia i wtedy będzie dobrze. Od ponad miesiące nie mam trenera o co kaman w tym klubie ??? Szacun dla Papaja ale na chwile obecna nie powinien prowadzić pierwszej druzyny
#18 | antysystem89 dnia 03/11/2019 20:40 napisał:
Rummenigge dał zielone światło rozwiązując umowę z Kovacem, Chorwat z pewnością był już dogadany z Wisłą Puławy. #niko#witamy
#19 | kajtek993 dnia 04/11/2019 09:42 napisał:
A co ci da zmiana trenera kto kolwiek nim bedzie z gowna druzyny nie ulepi nawet guardiola by tu gowno zrobil najpierw trzeba miec sklad a nie z lapanki jakis cieniasow dla oka brac by wogole mial kto grac a wyniki mowia za siebie
#20 | GallAnonim dnia 04/11/2019 10:25 napisał:
Wbrew pozorom może dać i to dużo. Inny trener, to świeże spojrzenie na piłkarzy i ich inklinacje, brak pupilów (każdy zaczyna od zera), inne pomysły i warianty gry, które mogą się sprawdzić z tym materiałem. Przykładem jest Wisła Płock. Po 5. kolejce 14. miejsce i 4 punkty. Przyszedł Radosław Sobolewski (to jego pierwsza samodzielna praca, tak jak Popławskiego). Kibice w Płocku pewnie łapali się za głowy. Skutek, w 7 meczach (6-13 kolejka) 21 punktów i lider. Tym samym składem. Ja nic nie mam do Popławskiego. Szacunek, za to, że wziął to goowno na klatę, że miał odwagę zostać, choć mógł uciekać, razem z Magnuszewskim i mieć to w ****. Nie wiem, czy zachował się honorowo, czy liczył na jakiś cud, że w końcu to zatrybi i będzie szansa się pokazać. Jednak nie wyszło, bo nie mogło, gdyż Popławski (nie tak, jak Sobolewski) to kontynuacja pracy Magnuszewskiego. Ta sama wizja, warsztat i niestety na chwilę obecną te same umiejętności.
#21 | star dnia 04/11/2019 16:26 napisał:
Różnie to bywa po zmianie trenera, taki oto przykład z 3 ligi gr.1. i zespół RKS Radomsko. We wrześniu trenera Tęsiorowskiego zastąpił Dominik Bednarczyk . I co pierwsze 3 mecze-przegrane, następne 5-wygrane i w ostatnią niedzielę remis z Bronią.
A w meczu w Puławach w wyjściowym składzie Wólczanki 7 młodzieżowców ,dwu następnych weszło na zmiany.PRZEGRAĆ Z JUNIORAMI p.Popławski i spółka---WSTYD
A rezerwach Korony Kielce w meczu z Avią zagrało dwóch 15 latków,Radoslaw Seweryś(10.01.2004)-45 minut i Iwo Kaczmarski(16.04.2004)
#22 | GallAnonim dnia 04/11/2019 16:33 napisał:
Star, wiek nic nie znaczy. Przykład: Motor śr. 27 lat, Korona śr. 18.9 lat. Wynik 4-4.
#23 | sr1960 dnia 04/11/2019 16:47 napisał:
Panowie: Gall i Star. Dzięki Wam za wiadomości i chęć szperania w archiwach. Poradźcie proszę jak uratować III ligę w Puławach. Tylko bez teorii, konkrety proszę.
#24 | GallAnonim dnia 04/11/2019 16:53 napisał:
Wypożyczyć na wiosenną rundę rezerwy Korony.
#25 | ojobazos dnia 04/11/2019 17:12 napisał:
Rezerwy Korony pozbawione wsparcia kolegów z I drużyny wcale nie są takie mocne co pokazuje 2 ostatnie spotkania i 0 oczek.