Portal ma 28,651,993 unikalnych wizyt

07/09/2019 15:58
Wiślacki dramat w Dębicy
Dramat w czterech aktach obejrzeli piłkarze zgromadzeni na stadionie przy ulicy Parkowej 1 w Dębicy. Ekipa puławskiej Wisły mimo dwukrotnego prowadzenia nie zdołała odnieść wygranej i do domu wróciła w bardzo smutnych nastrojach.
Przed spotkaniem trener Jacek Magnuszewski nie miał dobrego nastroju, bowiem po spotkaniu z Hutnikiem Kraków wypadł mu ze składu kolejny zawodnik Marcin Pigiel. Z tego powodu w wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy Karola Barańskiego a w meczowej 19 pierwszy raz w tym sezonie młodzieżowca Damiana Bernata.
Już pierwsze minuty rozgrywanego w pięknej wrześniowej aurze spotkania pokazały, że przy Parkowej wiślakom będzie bardzo ciężko. W drugiej minucie meczu w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Pawła Sochę uderzył po centrze z rzutu rożnego Paweł Remut. Na szczęście kolejne minuty były już zdecydowanie lepsze dla wiślaków. W 11 minucie ekipa Jacka Magnuszewskiego objęła prowadzenie, wykorzystując fatalny błąd bramkarza Kamila Dybskiego, który nie złapał piłki po uderzeniu Piotra Rogali. Najsprytniejszy w polu karnym gospodarzy okazał się Maciej Wojczuk i strzałem do pustej bramki dał wiślakom prowadzenie.
Jednak ambitnie grający dębiczanie nie zamierzali łatwo oddawać 3 punktów. Już w 14 minucie dał o sobie znać duet Damian Łanucha -Sebastian Fedan, ale tym razem uderzenie tego drugiego po centrze byłego zawodnika Stali Stalowa Wola okazało się niecelne. Chwilę później bramkę dla puławian mógł zdobyć Michał Zuber, ale niestety po jego szarży i strzale piłka minęła bramkę gospodarzy. W 25 minucie spotkania podopieczni trenera Dariusza Kantora wyrównali stan spotkania. Piłkę z rzutu wolnego idealnie do Fedana dograł Łanucha i wychowankowi Resovii nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do wiślackiej bramki.
W 32 minucie bez piłki kopnięty został Piotr Rogala a młody i niedoświadczony arbiter z Kielc zupełnie pogubił się i ukarał w tej sytuacji jedynie ratującego sytuację Przemysława Skałeckiego i Kamila Rębisza, który nie brał zupełnie udziału w sytuacji.
W ostatnich minutach spotkania na boisku więcej było walki wręcz niż piłki, ale jeszcze przed końcowym gwizdkiem przed szansą na gola stanęli gospodarze, ale Łanucha tym razem przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Pawła Sochy.
Po zmianie stron przy Parkowej dominowała walka, ale w 60 minucie po uderzeniu Michała Zubera piłka poszybowała minimalnie obok bramki Dybskiego. Siedem minut później wydawało się, że puławianie opanowali sytuację i do domu wrócą z kompletem trzech punktów. Po dobrej wrzutce z lewej strony w wykonaniu Karola Barańskiego piłka trafiła do Łukasza Kacprzyckiego, który strzałem głową pokonał bramkarza Wisłoki.
Niestety radość puławian trwała bardzo krótko, bo w 71 minucie gry ekipa z Dębicy wyrównała. Znowu zabójczy dla puławian okazał się duet Łanucha i Fedan. Ten pierwszy idealnie dograł piłkę a wychowankowi Resovii nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.
Puławianie nie rezygnowali jednak z odzyskania prowadzenia, ale zarówno strzały Szymona Stanisławskiego jak i Łukasza Kacprzyckiego okazywały się niecelne. Co gorsza w 84 minucie gospodarze po stracie w ataku wiślaków zdobyli trzeciego gola. W sytuacji sam na sam z Sochą nie pomylił się Michał Domański i stało się jasne, że ekipa Dumy Powiśla do domu nie wróci z kompletem oczek.
W doliczonym czasie gry gospodarze dobili wiślaków. Krzysztof Wrzosek wykorzystał asystę Domańskiego i przypieczętował wygraną Wisłoki.
Przed Wisła kolejne trudne spotkanie. Już w sobotę do Puław przyjedzie bardzo niewygodne KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski a za dwa tygodnia ekipę Jacka Magnuszewskiego czeka wyjazd do Zamościa do rewelacyjnego beniaminka Hetmana.

Wisłoka Dębica : Wisła Puławy 4:2 ( 1:1)