Portal ma 28,571,221 unikalnych wizyt

15/09/2018 17:58
Stal za mocna dla Wisły

Nie udało się wiślakom podtrzymać dobrej passy bez porażki w tym sezonie. Dziś ekipa puławskiej Wisły okazała się słabsza od Stali Rzeszów przegrywając z jednym z faworytów do II-ligowego awansu 2:0.

Opiekun Wisły Jacek Magnuszewski dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie Dumy Powiśla w porównaniu do spotkania w ubiegłej kolejce z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Na lewej stronie obrony Karola Barańskiego wrócił Ivan Litwniuk. Więcej roszad zaszło w meczowej 18 w której zabrakło Jakuba Mażysza i Adriana Popiołka. W ich miejsce zobaczyliśmy młodzieżowców Krystiana Żeliskę i Dawida Brzeskiego.
Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej tragicznie zmarłego kilka dni temu piłkarzowi Stali Krystianowi Popieli. Po chwili zadumy i refleksji do ataków ruszyli goście. Już 4 minucie spotkania z rzutu wolnego Pawła Sochę próbował zaskoczyć Wojciech Reiman, ale jego uderzenie poszybowało obok bramki ekipy z Puław. Kilka minut później kolejny raz groźnie było pod bramką Dumy Powiśla. Po centrze z rzutu rożnego uderzał Tomasz Płonka, ale Paweł Socha kapitalną interwencją zdołał odbić piłkę, która zmierzała do bramki. Wiślacy zagrozili bramce przyjezdnych w 22 minucie, kiedy to po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Łukasza Kacprzyckiego, a ten wrzucił futbolówkę do Jakuba Poznańskiego. Niestety były stoper Kotwicy Kołobrzeg uderzył niecelnie i skończyło się na strachu dla rzeszowian.
Kolejne minuty to sporo walki z obu stron . W 34 minucie na bramkę Leonida Otczenaszenki uderzał Krystian Puton, ale futbolówka ku rozpaczy kibiców poszybowała nad bramką Stali. W odpowiedzi sam na sam z Pawłem Sochą znalazł się Łukasz Zagdański, ale ofiarna interwencja Ivana Litwniuka, który zablokował uderzenie napastnika Stali zażegnała niebezpieczeństwo. W końcówce tej części gry gola próbowali zdobyć jeszcze w 42 minucie Tomasz Płonka a kilka sekund później Wojciech Reiman ze strony Stali a Szymon Stanisławski jednak wszystkie te uderzenie okazywały się niecelne i drużyny na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.
W 54 minucie spotkania na listę strzelców mógł wpisać się Kacper Szymankiewicz, ale niestety przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki rzeszowian. Kilka minut później Pawła Sochę strzałem zza pola karnego próbował pokonać Damian Nowacki, ale i tym razem piłka minęła bramkę Wisły.
W 61 minucie Otczenaszenkę próbował pokonać Piotr Zmorzyński, jednak kolejny raz nie trafił do bramki i skończyło się na strachu dla przyjezdnych. W 70 minucie niecelnie uderzał Płonka , który na nieszczęście dla puławian cztery minuty później znalazł już drogę do puławskiej bramki. Wprowadzony kilka minut wcześniej Piotr Ceglarz wykorzystał błąd Krystiana Kusala wrzucił piłkę na piąty metr a stojący przed bramką Wisły Płonka wepchnął ją do siatki.
W doliczonym czasie gry rzeszowianie dobili wiślaków. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Płonki, który dobrym strzałem z dystansu pokonał Sochę. Tym samym wiślacy przegrali pierwszy mecz w tym sezonie i stracili pozycję lidera na rzecz Hutnika Kraków. Już w środę podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego czeka spotkanie Pucharu Polski na szczeblu okręgu w Kocku z Polesiem a niedzielę wyjazdowy mecz w Chełmie z Chełmianką.

Wisła Puławy : Stal Rzeszów 0:2 ( 0:0)
Płonka 75, 90+1

Wisła Socha- Król ( 36 Kusal) Pielach, Poznański, Litwniuk, Szymankiewicz ( 85 Barański), Maksymiuk, Zmorzyński ( 77 ,Żelisko), Kacprzycki, Puton ( 85 Szczotka) Stanisławski

Stal Otczenaszenko- Kostkowski, Reiman, Zagdański ( 64 Ceglarz), Chromiński ( 90+2 Szeliga), Nowacki ( 90+3 Sierant) Płonka, Ligenza ( 83 Mozler), Jarecki ( 87 Tadrowski) Basista, Trznadel

Żółte kartki Pielach ( Wisła) - Kostkowski, Chromiński, Ligenza ( Stal)

Sędziował Mateusz Kowalski ( Kielce)

Widzów 500

more komentarze (57)
#1 | krisberg dnia 15/09/2018 19:11 napisał:
Zły tytuł.Nie Stal za mocna tylko bez pomysłu i sytuacji bardzo kiepska Wisła.Zmiennicy jak zwykle nic nie wnoszą do zespołu.
#2 | kasztan dnia 15/09/2018 19:33 napisał:
zdecydowana przewaga wzrostu i siły po stronie Stali - fizycznie wygrali ten mecz.
#3 | StaryKibol dnia 15/09/2018 19:52 napisał:
Jaki kon byl kazdy widzial.. zadnego celnego strzalu na bramke Stali no moze jeden!!! Wygrana Stali zasluzona w 100%. Ps. do P.Piotra prosze jak Pan moze niech Pan nie pisze Motor ,Stal Hutnik i inne kluby faworyci do awansu!!!! Przypominam Panu ze to Wisla jeszcze nie dawno grala w I lidze jak te w/w, kluby byly w IV lidze .. P.Piotrze prosze o opamietanie !! Pozdrawiam kibicow Wisly!!!
#4 | kruger dnia 15/09/2018 20:25 napisał:
CZAS PRZERWAĆ MILCZENIE.
Zarząd jest w pełni zadowolony? Wszystko zgodnie z planem? Kasa od sponsora płynie pełnym strumieniem, nie trzeba się starać? Walka o miejsce w czubie bez awansu ok? Nie ma kibiców co drą japy i jest ok?
Tylko wstyd i klęska, dlatego przestałem chodzić na mecze, i komentować, bo po co?
Klub nie dba o kibiców bo po co? Cele są realizowane. Zero informacji o meczu na ulicach miasta - sytuacja bez zmian od 2 lat - dowód? Słupy na ulicach Piłsudskiego, Centralnej, Piaskowej i Kołłątaja. Jakie są atrakcje dla kibiców przed meczem i w przerwie? ŻADNE!!!
Jeżeli jest zadowolenie dla grania dla 400 dziadków (co uciekli od żenujących dam żeby napić się sikacza na stadionie) to gratuluję !!!
Panie Piotrze - obiektywnie - podziwiam i współczuję, mam nadzieję, że Klub płaci za wyjazdy, szkoda tylko, że komentarz nie pokrywa się z obrazem meczu .
Bez transferów będzie to co jest 3 liga. AMEN!!!
#5 | kruger dnia 15/09/2018 20:32 napisał:
PS.
Oczywiście jest gra jaka jest polityka transferowa. Pozbyto się wartościowych graczy i kupiono jasi więc wszystko ok!!! Obraz meczu był jak w tv chłopcy odbijali się od graczy do awansu - szkoda, ze Kondzio nie wyszedł w podstawowym składzie - B-klasa czeka na niego.
#6 | StaryKibol dnia 15/09/2018 20:50 napisał:
Do Kruger po raz kojejny Nie ublizajcie Dziadkom my nie pijemy sikacza jak pijesz Twoj problem !!! My Dziadki mamy dobre pensje slabe emerytury i renty!!! A jeszcze Raz jedno slowo krytyki w Nasza strone !!!! Wezwe Dziadkow o bojkot meczy Co na to Ty i P.Piotr !! Chcecie Panowie tego!!!!!
#7 | kruger dnia 15/09/2018 20:58 napisał:
Do StaryKibol: Akurat nie piję ! Klub dba o was w jakiś sposób? Zachęca do dopingu? Robi coś żeby przyciągnąć młodzież na stadion ? Dba o powstanie dopingu? Przyjedzie 30 kiboli obcych i dominują na stadionie. Sam sobie odpowiedz na pytanie!!!
#8 | szelak dnia 15/09/2018 21:11 napisał:
kruger klub ma dbać o doping? Klub ma dbać o kibiców? Czego Ty oczekujesz od klubu? Może idź do klubu i przedstaw swoje oczekiwania bo wylewasz żale a nie wiadomo o co Ci chodzi. Co ma Ci klub płacić za dopingowanie, czy co? Dzisiaj właśnie okazali się kibice na koniec meczu - garstka ludzi przyszła na dół przybić "piątkę" z zawodnikami, tacy to kibice.
#9 | StaryKibol dnia 15/09/2018 21:18 napisał:
Nie dba nie dbal i dbac nie musi !!! Mimo ze nam ublizacie My bylismy jestesmy i bedziemy czego Tobie I Fanatykom zycze!!! Zebyscie byli !!! Ja krytykuje Zarzad czy inne rzeczy ale trwam i nie obrazam sie na sektor ...bo Gornik ,Legia ,Motor wel Szarowola dopoki moge chodzic przychodze.. A obrarzac sie na klub .. "murwa " nie znam takiego uczucia jest mi to obce !!! Chocby z za plotu drzec ryja!!!!
#10 | StaryKibol dnia 15/09/2018 21:23 napisał:
Do Szelak.. Jaki wynik taka piatka nie dziw sie ze po prregraniej 0-2 Wszyscy biegiem do piatki!!!!!
#11 | StaryKibol dnia 15/09/2018 21:34 napisał:
A teraz tak juz po calosci!!! Na meczu 400 no 500 piknikow !!! Jak by no 400 ze wzgledu na wiekumarlo czego : STAR Sr1960 Gall Anonim i innym nie zycze oj by sie dzialo!!!! Pustka!!
#12 | Piotrek dnia 15/09/2018 21:56 napisał:
Długo się zastanawiałem czy w ogóle mieszać się do tej dyskusji ale czytając te komentarze ręce mi opadły. Takich mamy kibiców w Puławach? Jedna porażka z zespołem, który był tutaj piłkarsko lepszy i wracają krytycy. Szkoda, że tylu komentarzy nie było po wygranych meczach Wisły. Stal póki co jest najlepszą drużyną, która tutaj przyjechała. Wielu zawodników z wyższych lig, którzy zarabiają tyle ile w I lidze. kruger przepraszam, ale nie sądzisz chyba, że Chromińskiemu, Zagdańskiemu, Szelidze, Tadrowskiemu, Jareckiemu, Dobrolińskiemu podoba się Rzeszów i grają w Stali w zespole z III ligi. Nie tam budują ekipę na awans do II ligi a potem i wyżej. Tak więc spokojnie z krytyką. W Wiśle jest przebudowa zespołu. Nasza ekipa jest przebudowana no i brakuje wielu rzeczy. Doświadczenia, ogrania w wyższych ligach. Dziś Stal była bardzo zdeterminowana za mocna dla Wisły. Być może wiosną w rewanżu sytuacja będzie inna my przez te kilka miesięcy nabierzemy doświadczenia i ogrania. Na chwilę obecną jesteśmy słabsi od Stali.
A co do kibiców sprawa ileś razy wyjaśniana. To chyba już jasne. Szkoda, że tak jak pisze szelak garstka kibiców chciała podziękować piłkarzom za walkę i za mecz.
#13 | kruger dnia 15/09/2018 22:08 napisał:
Piotrze szacun za twoją rolę, powaga !!!
Tylko Zarząd wali w bambola z kibicami i nie zależy im na dopingu jak czytaj powyżej. Naprawdę zależy mi na klubie ale z tego co widzę, to jesteśmy w garstce. Nikt nas nie wspiera, Jak nie ma nacisku ze strony kibiców, to ZARZĄD olewa nas wszystkich. Taka jest prawda.
#14 | kruger dnia 15/09/2018 22:09 napisał:
Wklejam bo dobra zmiana wycięła poprzedni komentrarz
#15 | Piotrek dnia 15/09/2018 22:10 napisał:
Ale co ma zrobić Zarząd klubu? Nie Zarząd Klubu dał kibicom zakazy na mecz, tylko sąd na wniosek policji. To co Zarząd klubu ma do tego? Ma wpuszczać kibiców z zakazem na mecz? Bo nie wiem.
#16 | kruger dnia 15/09/2018 22:15 napisał:
To jakoś trzeba zachęcić młodzież z Puław do przychodzenia na mecze i wznowienie dopingu - widzisz takie działania bo ja nie !!! Smutno jest na stadionie i tak będzie dalej.
#17 | normalny123456 dnia 15/09/2018 22:20 napisał:
kruger co według ciebie robia inne kluby dla kibicow? Daja do biletu kiełbase za darmo? Mozesz przyjsc i za dyche albo za piatke obejrzec mecz w komfortowych warunkach na czystych krzesełkach gdzie ci na glowe nie pada i gdzie ogladasz druzyne ktora walczy i chce grac w pilke. Skutek jak widac rozny, bo na dzis Stal jest lepszym zespołem. Jezdze na rozne mecze i nie widze aby byl w Puławach jakikolwiek z tym problem wiec wskaz o co ci chodzi bo rzucasz haslami nie popierajac ich zadnymi przykladami. Jak ma klub zachecic mlodych ludzi? Casting zrobic, kupic kazdemu szalik i dać po 5 zlotych za spiewanie? Sami kibice mowia ze klub nigdy nie byl z nimi w konflikcie a tutaj co chwile takie plotki.
#18 | szelak dnia 15/09/2018 22:21 napisał:
StaryKibol no i nie mamy o czym mówić, skoro "kibice" obrażają się na piłkarzy i nie chcą przybić piątki no to brak słów, tacy kibice. A jeśli chodzi o czynnik psychologiczny to pomyśl jak się czują piłkarze, dla kogo mają grać? Dla takich kibiców? Pierwsza przegrana i obraza majestatu, kibice za karę nie przybiją piątki. Zamiast pokazać że jest się z zawodnikami, wesprzeć ich to nie, jak małe dzieci obrazić się. Kończę, bo widzę pisanie tutaj nie ma sensu. Zostanę przy zdjęciach.
#19 | normalny123456 dnia 15/09/2018 22:22 napisał:
I jeszcze jedno. Był niedawno jeden kibic, ktory chcial zachecic tych "wiernych" do kibicowania. Sam intonował przyspiewki i uderzał w beben. Z tego co wiem zakończył te działania, bo poza tym ze nikt nie chcial sie zaangazowac to jeeszcze nasluchal sie od niektorych wyzwisk pod swoim adresem. Do kogo wiec masz pretensje?
#20 | kruger dnia 15/09/2018 22:27 napisał:
Co można zrobić?
Jesooo ale to robię gratis z miłości do klubu chociaż inni biorą za to kasę - rozreklamowanie meczu na pierdzielonych słupach? Mało ok? Zobaczmy co robią inne kluby - Jakieś panny z farfoclami - Mało ? ok ! Sprzedają koszulki, szaliki, trąbki, mazaki na buzie, a widział ktoś to po meczu z Legią? NIE, bo walić kiboli , bo kasa płynie i jest ok. A na temat transferów to proponuję wypowiedzi kibiców ale trzeźwych a nie na bani.
#21 | Piotrek dnia 15/09/2018 22:36 napisał:
kruger myślę, że jak zadzwonisz to klubu to Pani sekretarka umówi Cie na spotkanie z Prezesem Wisły i wtedy powiesz mu swoje pomysły. Dla mnie jeśli ktoś nie chce przyjść na stadion to nie pomoże nic. To musi być osoba, która jest z drużyną na dobre i na złe a nie przychodzi na stadion tylko od święta jak do Puław przyjeżdża Legia, Motor czy Radomiak. Zaczynałem kibicowanie Wiśle od spotkań w IV lidze, przeżyłem upokarzające występy w okręgówce ale przeżyłem też wyjazdy w I lidze. Przeżyłem gorycze spadku do II i III ligi. Ale z Wisłą jestem niezależnie od klasy.
Pozdrawiam
#22 | normalny123456 dnia 15/09/2018 22:41 napisał:
Piotrek ale kruger rzuca tylko sloganami bez poparcia. kruger plakaty sa w calym miescie przed kazdym meczem i to nie rozwieszane raz a duzo wiecej. Plakaty sa zaklejane przez firmy pozyczkowe i inne a same tablice czyszczone przez miasto jak np w ostatni piatek bo kazdy moze na nich kleic co chce, a nie tak jak w innych miastach gdzie zarzadzaja nimi prywatne firmy, Do kogo masz pretensje? Jakos sr1960 zauwazyl plakaty na mecz sadzac po jego ostatnim komentarzu wiec chyba sa rozwieszane, prawda? jak ktos chce przyjsc na mecz to znalezienie terminu meczu to pewnie z 5 klikniec myszki. Szaliki czy inne kubki mozesz przeciez kupic w klubie to o czym ty mowisz? mazaki na buzie zwieksza frekwencje? Mowisz,ze nic nie jest robione, a tu klub jak na zlosc dzis w przerwie jakies pilki rozrzucal i jeszcze mozna bylo wygrac kurs strzelecki. Cos ta twoja retoryka mało trafna. Gadasz tylko o jakiejs kasie ktora gdzies plynie zamiast kupic sto mazakow na buzie i wtedy juz byloby git. Nie pasuje ci zarzad? w porzadku, masz prawo do swojej opinii. Mi tez wiele rzeczy nie pasuje, ale jak juz chcesz w kogos uderzac to chociaz jakiegos argumentu uzyj. Chyba ze jestes z tych kibicow co sadza,ze jak wydadza 10 zlotych na bilet to moga sobie powyzywac zawodnikow i powinni dostac piwo za darmo ktore przyniesie kelnerka. Pierwszy mecz przegrany i juz z trybun lecialy wyzwiska pod adresem trenera. Szkoda słów.
#23 | kruger dnia 15/09/2018 22:49 napisał:
normalny123456 - gadanie w bambuko = przejdź się po mieście to zobaczysz !!! To trzeba iść do szkół rozwieszać plakaty, zachęcać młodzież, proponować nagrody, coś robić a nie tylko patrzeć jak przyjeżdżają obcy kibole i zdominują mecz, żal patrzeć. Ale ktoś musi o to zadbać!!!
#24 | kruger dnia 15/09/2018 22:52 napisał:
Kuźwa mać nie widzicie problemu??? Zlewają was totalnie !!! i Jeszce nabijają obietnicami - wstyd to oglądać!!!
#25 | Piotrek dnia 15/09/2018 22:54 napisał:
No już widzę jak dzieciaki z podstawówki prowadzą doping. A druga opcja, który nauczyciel przyjdzie z grupą młodzieży w sobotę na mecz? Jakoś nie wydaje mi się, żeby w Krakowie ktoś cuda wianki urządzał. Przychodzisz na mecz i siadasz na brudnych krzesełkach, które chyba nie były czyszczone od kilku dobrych lat i tyle. Nikt tam nie sili się na promocję spotkania. Ale najłatwiej krytykować i tyle.