Portal ma 28,568,899 unikalnych wizyt

02/06/2018 18:53
Smutne pożegnanie z II ligą

Nie udało się puławskiej Wiśle wygrać na pożegnanie z II ligą. Ekipa trenera Marcina Popławskiego przegrała dziś z Garbarnią Kraków 2:0. Dzięki tej wygranej i remisowi Radomiaka w Bełchatowie drużyna gości zapewniła sobie przynajmniej awans do baraży.

Trener Wisły dokonał dziś kilku zmian w kadrze na to spotkanie. W bramce okazję do debiutu dostał Tomasz Pawlikowski, a pozostali nowi w składzie Wisły to Ivan Litwniuk, Piotr Żemło, Adrian Popiołek i Dawid Pożak.
Na ławce usiedli Sebastian Madejski, Robert Hirsz, Sylwester Patejuk, a z powodu kartek zagrać nie mógł Mateusz Pielach.
Pierwsze minuty to lekka przewaga Garbarni. W 3 minucie po niezłej płaskiej centrze w pole karne w wykonaniu Filipa Wójcika, Tomasza Pawlikowskiego próbował pokonać Tomasz Ogar, ale uderzył obok bramki. Kilka minut później kolejny raz doszło do pojedynku Ogara i Pawlikowskiego i tym razem bramkarz Dumy Powiśla okazał się lepszy. W 9 minucie gry ekipa Wisły mogła prowadzić. Na bramkę w której stał Marcin Cabaj uderzał po centrze Piotra Zmorzyńskiego Kacper Szymankiewicz, ale piłka poszybowała obok słupka bramki przyjezdnych.
W 22 minucie bardzo dobrze w puławskiej bramce pokazał się Pawlikowski, który w bardzo dobrym stylu przeniósł nad poprzeczką piłkę po strzale Michała Kiebzaka. W odpowiedzi wiślacy stworzyli sobie dwie bramkowe sytuacje w 26 minucie chybił po uderzeniu zza pola karnego Niklas Zulciak a minutę później Piotr Zmorzyński przegrał pojedynek sam na sam z Cabajem.
W końcówce pierwszej połowy groźniej zrobiło się znowu pod bramką Pawlikowskiego. Najpierw po centrze z rzutu rożnego głową uderzał Marek Masiuda a w 39 minucie piłka po uderzeniu Tomasza Ogara futbolówka trafiła w poprzeczkę.
W 39 minucie spotkania po dobrej solowej akcji Tomasz Sedlewski trafił jedynie w boczną siatkę bramki krakowian.
Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze. Najpierw po solowym rajdzie na bramkę Cabaja uderzył Pożak ale piłka ku rozpaczy fanów Wisły poszybowała nad poprzeczką bramki Garbarni. W 52 minucie gry szczęścia zabrakło Niklasowi Zulciakowi, który wyszedł sam na sam z Cabajem i próbował go lobować, ale niestety piłkę w ostatniej chwili złapał bramkarz zespołu z Krakowa.
Pięć minut później przyjezdni już prowadzili. Z rzutu wolnego piłkę na piąty metr do Tomasza Ogara wrzucił Wojciech Wojcieszyński i napastnik ekipy z Krakowa wpakował ją do siatki. W końcówce po centrze Wojcieszyńskiego uderzał Masiuda, ale i tym razem nie trafił. W 80 minucie gry puławian dobił Serhiei Krykun, który uderzył zza pola karnego i piłka wpadła do siatki.
Wiślacy nie zdołali strzelić nawet bramki honorowej i porażką zakończyli swoją przygodę z II ligą. Teraz w zespole czas posumowań i ważnych decyzji do dalej.

Wisła Puławy : Garbarnia Kraków 0:2 ( 0:0)