Portal ma 28,651,464 unikalnych wizyt

26/05/2018 16:56
Marzenia utopione w Mlecznej

Nie udało się podtrzymać nadziei na utrzymanie ligowego bytu piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś mimo ambitnej walki w Radomiu z Radomiakiem ekipa Dumy Powiśla zremisowała z miejscowym Radomiakiem 2:2 i przy niekorzystnych wynikach w spotkaniach rywali straciła szanse na utrzymanie się w II lidze. Przed Wisłą jeszcze jedno spotkania na pożegnanie ze stopniem centralnym w sobotę z Garbarnią Kraków.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

Puławianie do Radomia pojechali rozbici po dwóch porażkach z Wartą Poznań i GKS-em Bełchatów. Mimo tego ekipa Wisły wyszła na plac na stadion przy Narutowicza 9 pełna wiary w końcowy sukces i odniesienie wygranej nad Radomiakiem.
W porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania z GKS-em sztab szkoleniowy Wisły dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie naszego zespołu. Na ławce pozostali Piotr Żemło, którego zastąpił Jakub Poznański i Ivan Litwniuk, za którego zagrał Niklas Zulciak.
Już pierwsze minuty tego szlagierowego spotkania przy Narutowicza pokazały, że obie ekipy nie będą przebierały w środkach. Na boisku było wiele walki i wiele starć. W 2 minucie groźnie po centrze Bartosza Sulkowskiego uderzał Robert Hirsz, ale w radomskiej bramce dobrze spisał się Artur Haluch. Puławska ławka i kibice, którzy przybyli na ten mecz miała okazję oszaleć z radości w 8 minucie, kiedy to po bardzo kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego futbolówka trafiła do Niklasa Zulciaka po którego strzale piłka wpadła idealnie w okienko bramki gospodarzy.
Kolejne dwie minuty to dwie szanse dla Wisły, najpierw w pole karne Zielonych wpadł Robert Hirsz a kilka minut później uderzał Niklas Zulciak, ale Haluch wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.
W 18 minucie gry stało się to czego kibice Wisły obawiali się najbardziej. Lewą stroną pomknął Damian Szuprytowski, który dośrodkował piłkę w pole karne a ta zdaniem arbitra trafiła w rękę leżącego już Jakuba Poznańskiego. Pan Sebastian Krasny po chwili konsultacji z asystentem wskazał na 11 metr od bramki Sebastiana Madejskiego. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Brazylijczyk Leandro.W 33 minucie gry ekipa Wisły objęła znowu prowadzenie. Tym razem kontrę, którą rozpoczął Robert Hirsz strzałem z bliska wykończył ponownie Zulciak. Chwilę później Niemiec mógł ustrzelić hat-trika, ale przegrał rywalizację sam na sam z Haluchem. Trzy minuty później radomianie doprowadzili do remisu. W polu karnym rywala faulem zatrzymał Mateusz Pielach a arbiter z Krakowa podyktował kolejny rzut karny dla gospodarzy. Znowu pewnym egzekutorem okazał się Lenadro. Na zakończenie pierwszej części gry z dystansu uderzał jeszcze Niklas Zulciak, ale i tym razem bramkarz Radomiaka okazał się lepszy,
Po przerwie tempo gry nieco spadło. Być może wpływ na to miała pogoda, bowiem nad Radomiem przechodziła burza a na płycie gry zrobiło się momentalnie bardzo ciemno, co na pewno nie ułatwiało gry obu ekipom.
W 54 minucie ekipa na bramkę Sebastiana Madejskiego uderzał Peter Mazan, ale piłka na szczęście dla puławian poszybowała obok bramki. Cztery minuty później Halucha strzałem głową próbował pokonać Jakub Smektała, ale jego uderzenie było także niecelne. W 61 minucie gry ekipa kolejny raz groźnie zrobiło się pod bramką Dumy Powiśla, kiedy to po uderzeniu Agu piłkę z linii bramkowej wybił Bartosz Sulkowski.
W 70 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Ivan Litwniuk , ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy. W końcówce mecz nabrał jeszcze większego tempa. Widać było, że obie ekipy chcą zgarnąć pełną pulę. W 79 minucie gry w pole karne Wisły wpadł Szuprytowski, ale jego uderzenie na szczęście odbił Madejski. W końcówce okazję bramkową miał jeszcze Alen Ploj, ale i tym razem piłka minęła bramkę gospodarzy.
Mimo szturmu zespołu z Radomia wiślacy nie dali sobie strzelić trzeciego gola i do domu wrócili z jednym punktem. Punktem, który nic nie daje, bowiem wiślacy i tak stracili szansę na utrzymanie. Na pocieszenie pozostaje ekipie Wisły informacja, że Radomiak nie wygrał z naszą ekipą od sezonu 1999/2000.
Przed wiślakami ostatnie spotkanie sezonu z Garbarnią. Potem urlopy i oczekiwanie na werdykt Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej czy wszystkie zespoły otrzymają na pewno licencję na grę w II lidze.

Radomiak Radom : Wisła Puławy 2:2 ( 2:2)