Portal ma 28,659,658 unikalnych wizyt

08/08/2009 11:14
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Lidera!!!

Bardzo dobrze zaprezentowali się dziś licznie zgromadzonym kibicom piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni Jacka Fiedenia po dobrym szczególnie w drugiej połowie spotkaniu pokonali dziś Izolatora Boguchwała i odnieśli pierwsze po 17 latach zwycięstwo w III lidze. Bohaterami Dumy Powiśla zostali Rafał Dryk i Wojciech Kępka. Po Pierwszej kolejce Duma Powiśla Liderem III ligi!

RELACJA LIVE W STUDIO WISŁA
Pomeczowe wypowiedzi

Jeszcze długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marka Kudeli z Zamościa dało się wyczuć atmosferę historycznego meczu. Co chwilą drogą do Zwolenia przemykało kilka aut na puławskich numerach. O 16, gdy zostały otworzone bramy stadionu można było dostrzec coraz więcej kibiców w barwach naszego klubu. Na pół godziny przed początkiem spotkania na trybunach nie było już siedzących miejsc, i spóźnialscy musieli zadowolić się miejscami stojącymi na kameralnym stadionie w Zwoleniu.

Przed samym początkiem meczu prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej na ręce Łukasza Gizy i prezesa Andrzeja Śliwy przekazał wiślakom okazały puchar za awans do III ligi. Po tym miłym wydarzeniu rozpoczęła się twarda walka o ligowe punkty.
W pierwszych minutach meczu gra toczyła się głównie w środku pola. Obie drużyny badały swoje umiejętności bojąc się podjąć ryzyko. Pierwszą groźną akcję licznie zgromadzeni fani zobaczyli w 10 minucie, kiedy to Wojciech Kępka nie wykorzystał 100 % sytuacji i z 10 metrów posłał piłkę obok bramki Kwaśnego.

W 16 minucie gry groźnie zaatakowali goście. Jednak w tym meczu szczęście sprzyjało Wiśle i piłka po uderzeniu napastnika Izolacji uderzyło w poprzeczkę bramki w której stał debiutujący Paweł Socha. Kolejny raz serca zadrżały puławskim i zwoleńskim kibicom w 26 minucie, kiedy drugi raz piłka uderzyła tym razem w słupek bramki Wisły. Niestety ta sytuacja i kolejna została sprokurowana złą interwencją młodego Sochy. Mimo usilnych prób Wisły między innymi Kępki po dograniu Marciniaka do końca połowy nie padła żadna bramka.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Grzegorza Opalińskiego. W 47 minucie goście mieli kolejną szansę na prowadzenie i powinni ją wykorzystać. Jednak uderzenie napastnika Izolacji z 5 metrów obronił Socha. Jak mówi piłkarskie przysłowie nie wykorzystane sytuacje się mszczą. Nieskuteczność przyjezdnych została ukarana w 58 minucie meczu, kiedy to Rafał Dryk wykorzystując dobre dośrodkowanie Daniela Krakiewicza z rzutu rożnego pokonał Kwaśnego. Po tej bramce stadion oszalał z radości. Wszak wychowanek puławskiej Wisły strzelił pierwszą od 17 lat bramkę na III ligowych salonach. Co ciekawe, gdy wiślacy ostatni raz występowali na tym szczeblu rozgrywek popularny Dryko miał 13 lat i na pewno był pilnym obserwatorem ligowej piłki.

6 minut później kolejną wspaniała szansę mieli gracze Dumy Powiśla. Z prawej strony dobrym uderzeniem popisał się Konrad Nowak do piłki wyplutej przez Kwaśnego dopadł Giza i gdy kibice widzieli futbolówkę w siatce ofiarnym wślizgiem wybił ją z linii obrońca Izolatora.
Na kolejne emocje czekaliśmy do końcowych minut meczu, kiedy to na wszystko na jedną kartę postawili gracze Izolatora, którzy strzałami z dystansu próbowali pokonać Sochę. Jednak większość tych uderzeń mijało bramkę młodego reprezentanta Polski. Końcowe minuty dłużyły się niemiłosiernie, co zauważyli nawet chłopcy do podawania piłek, którzy postanowili ukraść kilka sekund dla puławskiej Wisły, co nie spodobało się przyjezdnym, którzy do podawania piłek wysłali jednego z rezerwowych. Jednak ta sytuacja trwała tylko chwilę, bo to natomiast nie spodobało się sędziemu liniowemu, który wygonił piłkarza Izolatora na ławkę.

Buguchwalan dobił w doliczonym czasie gry Wojciech Kępka, który otrzymał dobrą piłkę od Damiana Pietronia i spokojnym strzałem z 10 metrów skierował piłkę obok bezradnego Kwaśnego. Po tym golu stało się jasne, że 3 punkty zostaną w Puławach i mimo, że goście ambitnie próbowali jeszcze pokonać Sochę to mecz zakończył się wygraną Wisły 2:0.

Po meczu co zrozumiałe w obu obozach panowały odmienne nastroje. Wiślacy fetowali ze swoimi kibicami bardzo cenne zwycięstwo. Co ciekawe pierwszy raz od dłuższego czasu z trybun w stronę piłkarzy poleciało gromkie DZIĘKUJEMY. Nasi zawodnicy odwdzięczyli się za doping przybiciem przysłowiowych piątek i szybko udali się do ławki rezerwowych dziękując obu szkoleniowcom. Bardzo szybko płytę boiska opuścili natomiast gracze Izolatora, którzy bardzo długo po końcowym gwizdku nie mogli uwierzyć w to co się stało.

Teraz naszych piłkarzy czeka dzień odpoczynku a później bardzo daleki prawie 600 kilometrowy wyjazd na pucharowe starcie z rezerwami Bytovii Bytów. Jak dowiadujemy się gracze Dumy Powiśla na to spotkanie wybiorą się dzień wcześniej, aby w środowym meczu być w optymalnej formie.

Wisła Puławy - Izolator Boguchwała 2:0 (0:0)