GKS Jastrzębie-Zdrój : Wisła Grupa Azoty Puławy

-
Arbiter: Paweł Pskit ( Zgierz)

12. Trojanowski - 4. Rogala, 5. Chmarek, 7.Lech(kpt), 13. Iskra, 17. Fietz, 18. Bednarski, 22. Matuszek, 23. Guilherme, 27. Boruń, 47. Kargul- Grobla
13. Mielcarz- 3.Seweryś, 18. Wiech, 99. Noiszewski, 17. Pavlas, 74. Skałecki, 8. Kumoch, 34. Bortniczuk, 11. Kargulewicz, 91. Klichhowicz (kpt) 9. Giel

Już w piątek ekipa Wisły Grupa Azoty rozegra kolejne ligowe spotkanie. Tym razem w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em. Początek naszej relacji od 20:15
 19:20 Piotrek wita ze stadionu MOSIR-u w Jastrzębiu- Zdroju
 Mimo ogromnych problemów z parkowaniem pod obiektem przy Harcerskiej udało się zaparkować. Muszą organizatorzy bardziej postarać się bo nie przystoi na szczeblu centralnym takich problemów
 Zaskoczyła Nas pogoda na Górnym Śląsku. W Jastrzębiu-Zdroju już nie pada, ale chłodno ledwie 15 stopni ciepła.
 Nie ma co rozwodzić się nad ważnością tego spotkania. Jedno jest pewne nie możemy dziś z GKS-em przegrać. Dla Nas remis będzie także niezłym wynikiem. Wygrana na 99,99% daje utrzymanie. Ale jak będzie?? Czeka nas trudna walka i wiele emocji. Oby to skończyło się wygraną. My w to wierzymy i chcemy te ponad 370 km nocą wracać w dobrym humorze
 Zawsze jak tu jesteśmy a to nasza wizyta zaskakuje mnie usytuowanie obiektu wśród osiedla z PRL-u. Okoliczni mieszkańcy mogą sprzedawać miejsca VIP ze swoich salonów.
 Nie możemy podać jeszcze składów bo ich nie mamy. Zaraz postaramy się je załatwić.
 Mamy już składy obu ekip.
 Na ławce Wisły Grupa Azoty zasiedli dziś 1. Paweł Łakota, 10. Robert Janicki, 16. Janusz Nojszewski, 26. Damian Kołtański, 55. Manolo, 66. Kacper Kaczorowski, 77. Oskar Przywara, 80. Mikołaj Kosior, 94. Kacper Szymanek
 Na ławce GKS-u Jastrzębie zasiedli dziś.
99. Wiktor Rusin, 6. Szymon Maszkowski, 8. Kamil Jadach, 11. Szymon Kiebzak, 20. Szymon Gołuch 24. Daniel Szymczak, 26. Jan Ziewiec, 36. Dawid Kabala, 66. Krystian Mucha
 Rozpalają się jupitery nad obiektem przy Harcerskiej 14b
 Na rozgrzewkę wybiegli bramkarze Wisły Grupa Azoty
 Wybiegają na rozgrzewkę wiślacy!!!!. I te brawa w kierunku trybuny medialnej. Dzięki Panowie. Do boju o 3 punkty
 W pierwszym dzisiejszym spotkaniu w Stężycy Radunia przegrała ze Stalą Stalowa Wola 0:2.
 W zespole Wisły Grupa Azoty Puławy możliwie najmocniejszy skład. Brakuje pauzujących za kartki Flaka i Tkocza oraz wracającego po urazie Putona.
 Na 26 minut przed pierwszym gwizdkiem tłumów przy Harcerskiej nie ma. Być może wpływ ma na to zamknięte otoczenie stadionu??
 Trwa rozgrzewka.
 Emocje rosną do pierwszego gwizdka 17 minut. Jaki będzie to mecz?? Mamy nadzieję, że zwycięski dla Wisły Grupa Azoty. Nie musi być pięknym ale niech 3 oczka jadą na Lubelszczyznę.
 Schodzą powoli do szatni zawodnicy Dumy Powiśla. Idą posłuchać ostatnich uwag trenera Mikołaja Raczyńskiego.
 Do szatni udali się także gracze GKS-u Jastrzębie-Zdrój
 Spiker zaprasza kibiców na mecz Piasta Gliwice z Jagiellonią Białystok. Bilety dla fanów GKS-u kosztują tylko 10 złotych.
 Ostatnie minuty oczekiwania na wyjście piłkarzy na plac gry.
 Bojowa muzyka w głośnikach
 Niezbyt liczna publiczność na trybunach. Może póki co około 100 osób.
 Wychodzą!!!!
 Wisła Grupa Azoty Puławy granatowe stroje, ekipa GKS-u czarne spodenki, zielone ksozulki
 Będzie minuta ciszy bo piłkarze ustawieni na środku
 Minuta ciszy ku pamięci jednego z kibiców GKS-u, który zginął podczas szychty w kopalni.
1'  Zaczyna GKS Jastrzębie-Zdrój
 Zawsze w pamięci górnicy zawsze w pamięci krzyczą GKS-u.
2' Od rzutu wolnego wiślacy po faulu na Kumochu
3' Dużo walki i nerwów. Ale tego się spodziewaliśmy
4' Kolejny raz faulem zatrzymany Kumoch. Kolejny rzut wolny dla Dumy Powiśla
6' Bardzo dobra akcja puławian, wycofanie piłki przez Kargulewicza do wbiegającego Kumocha ten uderza, ale Iskra na raty ale broni
7' Tym razem zablokowany Giel i aut dla Dumy Powiśla
8' Nie sięgnął piłki Matuszek po centrze z rzutu wolnego. Od bramki Mielcarz
9' Centra Klichowicza w pole karne piłkę strąca Wiech trafia ona do Giela, ale ten zablokowany. Chwilę później znów piłka trafia do Giela, ale tym razem napastnik Wisły Grupa Azoty na spalonym
13' Dużo walki w Jastrzębiu-Zdroju. To ważne spotkanie i nikt nie chce popełnić błędu
14' Faulował rywala Pavlas kolejnt rzut wolny dla GKS-u
 Wybronili się puławianie przy okazji uraz Matuszka i przerwa w grze
 Wrócił były gracz Realu Madryt na boisko. Gramy dalej
16' Nieporozumienie wiślaków strzał Rogali i rzut rożny dla GKS-u
 Centra Borunia głową Rogala, ale nad bramką Mielcarza!!!
19' Wpada w pole karne GKS-u Kargulewicz i wywalcza rzut rożny!!!
 Chciał bezpośrednio wrzucić piłkę do bramki Trojanowskiego Seweryś, ale trafił w słupek bramki GKS-u!!!
20'  11. Kargulewicz za przerwanie kontry rywali
22' Za mocne podanie do Bortniczuka. Piłkę łapie Trojanowski
24' W środku pola faulował rywala Wiech. Bez kartki.
25'  74. Skałecki za faul na rywalu.
 Sędziowie są wyczuleni na Skałę, bo to pierwsze przewinienie wiślaka i od razu kartka
27'  8. Kumoch za kolejny faul
 Dużo kartkuje Paweł Pskit. Musimy uważać
27' Z dystansu uderza Pavlas, ale jedynie w boczną siatkę!!!!
30' Zablokowany Pavlas i tylko aut
 Dużo emocji i walki. Musimy uważać i grać cierpliwie
 No i wywalczyli puławianie rzut rożny. Może teraz???
 Centra Klichowicza piłka trafia do Noiszewskiego, ale głową uderza tylko w boczną siatkę
34' Faulowany Kargulewicz. Od rzutu wolnego Wisła Grupa Azoty
35' Nieudana centra z lewej strony Pavlasa. Od bramki grę wznowi Trojanowski
36' Borniczuk do Kargulewicza ten centruje ale szybszy od Giela jest Trojanowski, który łapie tę piłkę
37' Dziwna decyzja arbitra. Faulowany był Giel a sędzia pokazuje rzut wolny dla GKS-u
 Uderzenie Borunia piłka trafia w głowę Noiszewskiego i wychodzi na rzut rożny
 Zamieszanie w polu karnym piłka trafia do Chmarka, ale obrońcy Dumy Powiśla blokują ten strzał
39' Klichowicz z dystansu, ale Trojanowski na róg!!!
 Niezbyt dobrze wykonali ten rzut rożny wiślacy i ostatecznie piłka dla GKS-u
42' Kolejna okazja dla Dumy Powiśla uderza Klkichiowicz, ale kolejny raz broni Trojanowski!!!!
 Dobra postawa byłego gracza warszawskiej Legii w bramce GKS-u
45' +1
45+1' Wiech w aut. Musimy to wybronić.
45+2'  Koniec pierwszej połowy spotkania
 Za nami pierwsze 45 minut w Jastrzębiu-Zdroju. Po pierwszej połowie nie jest źle. Mamy przewagę i utrzymujemy tutaj bezbramkowy remis, który jest korzystnym wynikiem.
 Oby drugie 45 minut było tak samo dobre, a może nawet lepsze dla Dumy Powiśla. Do Jastrzębia-Zdroju wracamy za kilka minut
 Miejscowi dziennikarze oglądają hokej i mecz Polaków z USA. No w Jastrzębiu mają spore tradycje hokejowe.
 Wracają gracze GKS-u
 Wiślacy jeszcze w szatni.
 Wybiegają na plac gry zawodnicy Wisły Grupa Azoty!!!!
46'  66. Kaczorowski za 17. Pavlasa
46'  Zaczyna Wisła Grupa Azoty
47' To kolejna okazja dla Wisły, ale broni strzał Klichowicza Trojanowski
48' Wrzutka Kargulewicza ale tylko aut. Przewaga Dumy Powiśla
49' Wrzutka Iskry, ale zablokowana
51' Kolejny rzut z autu dla Wisły. Wywalczył go Kargulewicz
52' Z dystansu uderza Bortniczuk, piłka po drodze trafia w rywala i rzut rożny dla Wisły!!!
 Zbyt krótka centra Klichowicza i radzą sobie jastrzębianie.
53' Faulowany przez Guilherme Klichowicz. Od rzutu wolnego Duma Powiśla
 Wrzutka Kumocha, ale piąstkuje pewnie Trojanowski
54' Kolejny corner wywalczony przez Klichowicza
 Centra Klicha, ale piąstkuje Trojanowski
56'  23. Guilherme za faul na Kumochu
 Wrzutka Klichowicza głowa Giel, ale za lekko i pewnie Trojanowski!!!
58' Boruń do Chmarka ten uderza, ale bronią to wiślacy wybijając z bramki
61' Uprzedzony przez rywala Bortniczuk. Od autu Wisła
63' Faulował rywala Seweryś. Od rzutu wolnego GKS.
 Miejscowi rozmawiają o hokeju
 Głową po centrze z rzutu wolnego Matuszek, ale nad bramką Mielcarza
64' Centra Kargulewicza uprzedzony Klichowicz i kolejny rzut rożny
 Zła centra Klichowicza piłka wyszła w powietrzu. Od bramki grę wznowi Trojanowski
66'  10. Janicki za 74. Skałeckiego
67' Dużo walki, ale nadal mamy 0:0
 Z dystansu uderza Klichowicz piłka trafia w rywala i kolejny rzut rożny
 Centra Klichowicza, ale pewnie piąstkuje Trojanowski.
 Ależ parada Mielcarza, który broni sytuację sam na sam z Bednarskim!!! Brawo MIELON
70' Z dystansu Boruń, ale pewnie broni Mielcarz
72'  66. Mucha za 47. Karugla-Groblę
74' Wiech uprzedza rywala i tylko aut dla GKS-u
75' Faulowany Kargulewicz. Od rzutu wolnego Duma Powiśla
 Centra Kumocha, ale pewnie Trojanowski
77' Uderzał Bortniczuk, ale piłka trafia w boczną siatkę!!!
78'  36. Kabala za 5. Chmarka
6. Maszkowski za 27. Borunia
79' Nad bramką piłkę przenosi Matuszek!!!
80'  6. Maszkowski za faul na Janickim
 Klichowicz do Wiecha ten głową, ale prosto w ręce Trojanowskiego
 Uraz Wiecha i przerwa w grze. Leży wiślak w polu karnym Trojanowskiego
85' Faulowany przez Kumocha Fietz
 Trzeba być uważnym do samego końca spotkania
86' Maszkowski do Kabali, ale ten uderza obok bramki Mielcarza!!!
88' Faulował Wiech rywala. Bronimy teraz
88' Kabala głową, ale obok bramki Wisły
89' Faulował Kabalę Serweryś
90' +3
90+1' Wrzutka Bortniczuka, ale pewnie Trojanowski
90+2'  6. Maszkowski
90+2'  6. Maszkowski za dwie żółte
 Z rzutu wolnego Klichowicz, ale Trojanowski na róg!!!
90+3' Klichowicz w poprzeczkę!!!!
90+4' Faulowany Janicki. Od wolnego Wisła Grupa Azoty
90+4'  Trener GKS-u Dawid Pędziałek
90+5'  Koniec spotkania!!!
 Mamy remis 0:0. Oczywiście zawsze mogło być, lepiej ale główny cel żeby tu nie przegrać został osiągnięty. W końcówce okazję mieli puławianie, ale strzał Klichowicza wylądował na poprzecze!!!
 Utrzymania jeszcze nie mamy, ale nadal jesteśmy nad kreską a to najważniejsze. BRAWO WISŁA